chomiki

Jak dbać o chomika

Jak dbać o chomika

Planujesz dostać Chomik jako zwierzę domowe? Jeśli tak, to istnieje kilka rzeczy, które trzeba znać. Po pierwsze, trzeba wiedzieć, kiedy jest właściwy czas, można przyjąć jedną i to jest, gdy jest już co najmniej miesiąc.

W tym wieku, mały chomik jest już odsadzonych od matki. Jednakże, jeśli chcesz adoptować jednego w idealnym wieku, można to zrobić, gdy jest to około dwóch miesięcy, ponieważ w tym wieku, chomik samica jest już zdolna do zajścia w ciążę. Można się zastanawiać, dlaczego to zawsze lepiej przyjąć Chomik w młodym wieku. Odpowiedź jest taka, że ​​gdy podjęte młodzi, są dużo łatwiejsze do pociągu i dyscyplina.

Wybór chomika
najlepszy czas, aby udać się do sklepu zoologicznego i odebrać Twój chomik jest w godzinach popołudniowych. Są w złym humorze i nie w ich najlepiej w nocy, ponieważ te małe istoty są nocne. Oni po prostu nie chcą pędzić oi być przyjazny rano, więc jeśli chcecie zobaczyć ich najlepszej strony, zaleca się, aby odwiedzić je późnym popołudniem lub wieczorem.

Czynniki zajrzeć do
Oto kilka wskazówek, które można używać w wyborze chomika.

– Należy mieć jasne oczy, ponieważ jest to dobre wskazanie, że chomik jest zdrowy.
– Psy powinny być błyszczące i piękne, a nie nudne.
– nie powinno być żadnych grudek w dowolnej części ciała.
– Powinno być energiczny i żywy. Chomik, który wygląda dość może być chore lub niezdrowe.

Zawsze można zdecydować się na przyjęcie chomika niezbyt zdrowe, ale trzeba zrozumieć, że pociąga za sobą odpowiedzialność. Oznacza to, że należy się trzymać z lekarzem weterynarii, który da Ci porady, jak pielęgnować swoje chomika wrócić do zdrowia. Dodatkowo, trzeba będzie wprowadzić dodatkowego wysiłku w opiekę nad chorą zwierzaka.

Należy kupić dwa chomiki?

Jedną z rzeczy, które potrzebuje chomik jest towarzyszem. Czasami warto rozważyć uzyskanie samiec i samica chomika jednak oczekiwać, aby uzyskać dużą rodzinę chomika w krótkim czasie, ponieważ te małe stworzenia pomnożyć dość szybko. Jeśli nie chcesz, możesz kupić sam seks hamsters- mogą być zarówno mężczyźni i kobiety. Należy wziąć pod uwagę, że choć określania płci chomików nie zawsze jest dokładne.

Karmienie chomika
Należy pamiętać, że chomiki wystarczy jeść raz dziennie. Można kupić ich jedzenie w każdym sklepie zoologicznym, ale ważne jest, że można kupić zdrowe posiłki. Ilość żywności będzie wahać się od 1 do 2 łyżek stołowych i są one najlepiej podawany wieczorem. Możesz dać im zielone warzywa i owoce w celu zapewnienia dobrego stanu zdrowia.

Jak dbać o chomika
Opieka Chomik nie jest fizyka jądrowa, ale nie wymaga, aby być bardzo cierpliwy z nich. To może nie być tak łatwo na początku, ale później, okaże się, że dbanie o swoje chomika domowych jest dużo zabawy. Karmić je dobrze, kocham je i znać objawy chomika chorego i zrobisz dobrze.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s