psy

Wszystko o rasie psów Basenji

Wszystko o rasie psów Basenji

Basenji: Ciekawy, ciepły klimat psa pierwotnie hodowane w Afryce

Basenji jest afrykański pies rasa, która została pierwotnie opracowana w Zairze. Jest to czasami nazywane Kongo psa lub nawet Kongo Terrier. Te unikalne psy nie są zazwyczaj barkers jednak, że mają szereg dziwnych odgłosów, które sprawiają, że w tym wrony i zawodzeniem keening. Zostały one opracowane dla myśliwych, aby pomóc przepłukać ptactwo łowne z krzaka.

Charakterystyka, zachowanie i zdrowie obawy rasy Basenji

Basenji to małe rasy psów, które nie urosnąć ponad 17 cali lub ważyć więcej niż około 24 funtów, kiedy w pełni rozwinięte. Mają krótkie, gładkie, jedwabiste futro, które są odpowiednie dla klimatów ocieplenia. Najczęstsze kolory futra z Basenji obejmują miedź, czerwone, czarne podpalane, a czarne i pręgowane. Problemy zdrowotne, które są związane z tą rasą to PRA, problemy jelitowe, a często problemy z nerkami.

Rutynowa opieka zdrowotna i Oporządzający Basenji

Do opieki i oczyszczenie tej rasy będziesz chciał kąpać i myć tylko futro, ile potrzeba. Będą oni musieli codzienne ćwiczenia fizyczne, aby zachować ich wprowadzenie na zbyt dużą wagę. Mają charakter naturalny ciekawy więc będziemy chcieli, aby upewnić się, że albo trzymać je na smyczy, gdy w parku, czy pozostawić je w bezpieczny ogrodzonym podwórku. Basenji zrobić OK w ustawieniach mieszkalnych, o ile otrzyma odpowiednie ćwiczenia. Średnia długość życia dla tej rasy wynosi około 10-12 lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s