Uncategorized

konserwacja akwarium

Dobry filtr ciężkich zrobi większość podnoszenia ciężkich dla Ciebie. Typy, które zawiesza się na tylnej części zbiornika i wytwarzają efekt wodospadu są proste i skuteczne. Zazwyczaj są one oznaczone w zależności od ilości wody, że są przeznaczone do leczenia. Jeżeli zbiornik posiada 60 litrów wody, na przykład, można wybrać jedną z wielu 60-80 lub 65-90 lub czegoś w tym rodzaju. Unikać jedno gdzie górna zakresu jest wielkość zbiornika. Filtr przeznaczony dla 40-60 zakresie galon nie będzie prowadzić czołg rybki dość czyste, szczególnie w temperaturach powyżej 74f / 24C.

Wymienić przybliżeniu jedną czwartą wody co tydzień za pomocą syfonu, aby usunąć wodę z dna zbiornika. Pozwoli to podwoić jako “odkurzacz” do ciągnięcia gruzu off żwirze. Wlać do wody, która została siedzącego w temperaturze pokojowej przez co najmniej 24 godzin. Posiedzenie pozwala wodę ustabilizować jego temperaturę. Pozwala to na chlor i podobne substancje, które często znajdują się w wodzie wodociągowej w celu odparowania. Chlor nie jest lepsza dla skrzela rybę, niż to do płuc.

Jasne zielone algi, które często rosną na ścianach zbiornika są nieszkodliwe. Jeśli nie podoba Ci się wygląd rzeczy, po prostu zeskrobać go ze skrobaczką glonów. Zobaczysz małe arkusze lub folie glonów tworzących podczas skrobania. Zwykle będą one wchłonięta przez ryby.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s