chomiki

Chomiki jako zwierzęta domowe – Dobry, zły i brzydki

Chomiki jako zwierzęta domowe – Dobry, zły i brzydki

Jeśli jesteś w tym momencie w życiu, w którym rozważa zwierzaka, albo dla siebie lub dla swojego dziecka, to może warto rozważyć chomiki jako zwierzęta domowe.

dobry

chomik jest bardzo małe zwierzę, które nie będzie miało duże zmiany w swoim życiu. Jeśli masz mało czasu, znajdziesz to futrzany dodatek do rodziny to nocne zwierzę, więc nie będzie doświadczać lęku separacyjnego, gdy jesteś daleko przez cały dzień.

Jeśli nie znosisz myśli o pomijaniu zwierzę długie okresy czasu, może chcesz odkrywać chomika jak można mieć więcej niż jednego z nich w klatce razem. Będziemy chcieli, aby być ostrożnym wymieszaniu samców i samic, chyba że chcesz podnieść chomików siebie.

Chomiki jako zwierzęta domowe są na ogół spokojny przyjaciela mieć wokół. Oni robią hałasy jednak. piszczą one, gdy są pobudzone lub boi, żuć na klatce, gdy pragną uwagę i syczeć, gdy są one zdenerwowany. Jednak niewielka ilość szumów nie jest coś trzeba będzie sąsiadów narzekających.

Te futrzane maluchy również oczyszczenie siebie. Jest to duża zaleta, jeśli po prostu nie mają czasu dla wielu kąpieli i szczotkowania. Możesz pomóc im utrzymać się w przypadku doskonałym stanie przez szczotkowanie je delikatnie, ale będziemy chcieli, aby upewnić się używać bardzo miękkiej szczoteczki, dzięki czemu nie podrażniają ich skóry.

Bad

Jeśli masz awersję do gryzoni, może to nie być pet dla Ciebie. Robią przypomina szczura jeśli widzą oni biegać w ciemności. Jednak po ich przechowywania i przytulić je, że percepcja odejdzie.

Trzeba będzie nocnik pociągu chomika. Jest to pomocne w utrzymaniu pościel czyste i pachnące dobra. Będziesz po prostu trzeba wybrać miejsce dla niego korzystać, a pokrycie nocnik z jakiegoś moczu i odchodów, które będą następnie przykryć ściółką. Umieść swoje zwierzę w tym samym miejscu, kiedy się obudzi i będzie wkrótce dowiedzieć się, że jest to miejsce dla ciebie.

brzydki

Chomik to bardzo krótko mieszkał zwierzę. Będą one na ogół żyją od dwóch do trzech lat, jeśli naprawdę zadbane mogą żyć cztery lata. Jest to trudne, jeśli nie radzą sobie dobrze z utratą swoimi zwierzętami.

To może być dobre lub złe, jeśli masz dzieci. To jest złe konieczności pomóc dziecku dostosować się do utraty ich ulubieńca. Jednakże, może być jednym ze sposobów pomaga dziecku zrozumieć, że zwierzęta, jak i ludzie nie żyją wiecznie. Jest to trudna lekcja, ale może lepiej nauczył się na ukochanym zwierzakiem niż krewnego.

Jak widać zalety chomiki jako zwierzęta domowe znacznie przeważają nad wadami. Jeśli zastanawiasz się nad zwierzęciem nie zaniedbywać patrząc na mniejszych odmian.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s