chomiki

Jak długo żyją Chomiki ?

Jak długo żyją Chomiki?

W wielu przypadkach, zwierzęta domowe stają się częścią rodziny, a trudno jest radzić sobie z ich śmierci. Przy zakupie chomika, trzeba wiedzieć, że mają one stosunkowo krótkiej żywotności, około dwa lub trzy lata. Jeśli masz dzieci, to trzeba wyjaśnić im, że chomiki nie żyją długo. Może to być również dobry (choć bolesne) sposób ich nauczyć o życiu i śmierci.

Tak jak z każdym zwierzęciem, które chcesz zachować swój chomika zdrowe, i upewnić się, że żyje tak długo, zdrowe i szczęśliwe życie, jak to możliwe. Najczęstszą przyczyną zgonów u chomików jest starość. Gdy tak jest, można zauważyć, że chomik jest coraz mniej aktywny, więcej śpi i je znacznie mniej. Sen zacznie się wydłużać, a wkrótce, przez kilka dni, aż w końcu przychodzi czas dla tego ostatniego snu.

Istnieją również inne przyczyny, że należy mieć świadomość, jeśli masz zamiar stać się dumnym właścicielem chomika:

hodowli: Kobiety, które są regularnie hodowane często mają krótsze życie obejmuje; o ile nie podano wystarczającą ilość czasu, aby odzyskać od ciąż. To nie różni się od młynów szczeniak … tym bardziej rasy zwierzęcia, tym słabsze ostatecznie staje.

kanibalizmu: Chomiki są czasami zjeść nawzajem, zwłaszcza w przypadku chomików matka z nowych dzieci (często się to zdarza, gdy ludzie obsługiwać nowe dzieci, a matki nie uznają zapachy). Możesz mieć oko na młodych matek i upewnij się, że nie należy dotykać dzieci w jakikolwiek sposób, dopóki nie są nieco starsze.

Niewłaściwa pielęgnacja: Gdy masz chomika można również uzyskać wszystkie odpowiedzialnością, że idzie z opieki nad zwierzętami. Musisz upewnić się, że dajesz chomika właściwej opieki, aby uniknąć choroby. Obejmuje upewniając się, że siedlisko jest czysty w każdej chwili, a twój chomik ma zawsze dostęp do świeżej wody i żywności.

Walka: Najlepiej jest trzymać chomiki w oddzielnych klatkach (z wyjątkiem, oczywiście, gdy hodowla, ale nadal należy zachować ostrożność). Oni wydają się być agresywny wobec siebie i walcząc często pojawia się, co może być przyczyną obrażeń i zgonów.

Choroby i zakażenia: chomiki, jak każdy innymi zwierzętami, są podatne na niektóre infekcje i choroby, które mogą ostatecznie doprowadzić do śmierć. Aby uniknąć zakażenia i choroby, zachować czyste środowisko i unikać kontaktu z innymi potencjalnie zakażonych chomików. Jeśli uważasz, że chomik jest chory, odwiedza weterynarza od razu.

Jeśli zauważysz, że Twój chomik nie działa dobrze, i wykazuje oznaki choroby, należy natychmiast zgłosić się do weterynarza. Ponadto, należy przygotować siebie i innych członków rodziny, a zwłaszcza dzieci, możliwość, że chomik nie będzie ponownie wraca do domu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s