koty

jak ucywilizować kota?

jak ucywilizować kota?

Koty są w przeciwieństwie do innych udomowionych zwierząt w tym, że nie zachował niezależną smuga pomimo wieków życia z ludźmi. W rzeczywistości historia udomowienia kotów uważa się wrócić w miarę starożytnych Egipcjan w III tysiąclecia przed naszą erą

Jest oczywiste, że Egipcjanie mieli fascynacji kotami, które można zobaczyć na zdjęciach, sztuki i artefaktów. Jednak jest to prawie niemożliwe, aby powiedzieć, czy te zostały udomowione lub dzikie zwierzęta. Niemniej jednak, w 1600 roku p.n.e. objętość koty biorące udział w sztuce egipskiej doprowadziło historyk wierzyć, że koty były, przynajmniej do pewnego stopnia, udomowione przez ten czas.

 

Od kiedy Koty zaczęły żyć z ludźmi?

 

W większości przypadków udomowienia, ludzi podjęło relacji ze zwierzęciem dla własnych zysków. Jednak z kotami, historia jest nieco inna. Uważa się, że koty zostały sporządzone dla ludzi na ciepło, bezpieczeństwo i żywności. Można zauważyć, w swoim własnym kotem, że koty mają tendencję do linii najmniejszego oporu i oferty darmowy posiłek i kominku wydaje się być zbyt wiele, aby oprzeć.

To było wtedy, że ludzie sobie sprawę, że koty przyszedł z korzyści – zmniejszenie u myszy i szczurów. Tak więc, co zrozumiałe, ludzie starali się zachęcić koty na pobyt. Jako związek był tak samo korzystne dla nich zrobili.

 

Dlaczego Koty zachowują niezależność?

 

Czy jesteś miłośnikiem kotów, czy też nie, będzie zdawać sobie sprawę z ogromnej różnicy między kotów i innych zwierząt udomowionych. Czasem znany jako najbardziej udomowionych dzikich zwierząt, większość kotów patrzeć na ludzi z obojętnością, a niekiedy całkowitym lekceważeniem. Nie może być mowy, koty mieszkają z nami, ale, jak zawsze był przypadek, bardzo na własnych warunkach.

Więc dlaczego koty są tak różne od innych zwierząt domowych? Cóż, istnieją dwa główne powody. Po pierwsze, jest to sposób, że kot będzie żył w środowisku naturalnym. Koty są samotnikami stworzeń (z wyjątkiem lwy i gepardy), dlatego nie mieszkają w opakowaniu lub stada, który ma zdefiniowaną lidera. Innymi słowy, dziki kot jest prawem samym w sobie. W związku z tym, jeśli chodzi o szkolenia lub udomowienie tych zwierząt, to jest prawie niemożliwe, ponieważ ludzie nie mogą dochodzić do siebie jako zastępcze liderów.

Ponadto, udomowienie kotów nie pociąga za sobą żadnych rodzaju selektywnej hodowli aż do końca części 1800 roku. Następnie, w przeciwieństwie do psów, koni, kóz, owiec i innych zwierząt domowych, program hodowli kotów jest wieków tyle. Oczywiście, celem selektywnego rozmnażania jest wybór cech charakteru, które są najbardziej odpowiednie do życia mieszkał z ludźmi. Ze względów religijnych i przesądnych, koty były postrzegane jako poręczne aktywów, a nie zwierzęta. Dlatego ludzka interwencja nad hodowlą nie uznano za konieczne.

 

Ostatnie zmiany w udomowione koty

 

Teraz, oczywiście, istnieje wiele ras rodowód kota i to jest myśl, że to może cała różnica pod względem osobowości i chęci być wokół ludzi. Najdłuższe stojące rodowody, czyli innymi słowy, te, które zostały selektywnie hodowane przez najdłuższy okres czasu, uważa się, że zachowują się bardzo różnie non-rasowych kotów. Należy stwierdzić, że doszło do żadnego oficjalnego badania w celu ustalenia, ale hodowcy kotów i hodowcy zauważyli niespójności zachowań, które wskazują, że koty będą bardziej udomowione w miarę upływu czasu.

Oczywiście, tak mało wiadomo o wczesnych ludzi i ich relacji ze zwierzętami. Z pewnością wydaje się, że koty i ludzie mieli tajemniczy związek tysiącleci. Dość dlaczego oni nadal żyją wśród nas również trochę tajemnicy, ale być może, że jest atrakcją.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s