chomiki

dziecko a chomiki – bezpieczeństwo

dziecko a chomiki – bezpieczeństwo

chomiki hodowlane może być bardzo satysfakcjonujące doświadczenie, ale ważne jest, aby pamiętać, niż te małe istoty muszą być traktowane z troską i miłością, aby zapewnić które rozwijają się silne, zdrowe i szczęśliwe.

pierwszą rzeczą jest wiedzieć, że po urodzeniu, chomiki dziecka, jak wszystkie dzieci, potrzebują czasu, aby być pielęgnowane przez matkę. W ciągu pierwszych 2 do 3 tygodni nie należy dotykać dzieci i należy zostawić w spokoju matkę do opieki nad nimi. Sprawdź na nich regularnie, aby upewnić się, że matka ma mnóstwo jedzenia, wody i ściółka, ale poza tym nie należy ich niepokoić.

Jeśli trzeba czyścić klatkę w tym okresie, należy pamiętać, aby nie oddzielać matkę z jej dzieci. Również, gdy ich obsługi, należy pamiętać, aby nie zrobić zbyt długo, ponieważ może to spowodować, że zapach zetrzeć na dzieci, co oznacza, że ​​matka nie może już rozpoznać i opieki nad nimi.

Po kilka tygodni okaże się, że chomiki zacząć chodzić na własną rękę, a także zaczynają się wyżywić. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że mają dużo jedzenia, i pamiętaj, aby obniżyć butelkę wody, aby mogły dotrzeć łatwo.

W tym momencie można zacząć obsługiwać chomiki, ale zrobić z wielką starannością, i tylko na krótkie okresy. Jeśli to możliwe, zachować je lub bardzo blisko do ich klatki, tak że ich matka widzi, że nie poszły daleko. Ponownie, należy zachować kontakt do minimum, aby upewnić się, że matka nie ich wyprzeć.

Z biegiem czasu należy stopniowo budować ilość czasu, aby obsługiwać chomiki. Można zauważyć, że matka w naturalny sposób staje się mniej dołączone do nich, jak stają się bardziej dojrzały i lepiej radzić sobie sami. To właśnie na tym etapie, że można zacząć sprzedawać swoje chomiki, jeśli o to ci hodowane je, lub można je rozdzielić na poszczególne klatki, aby mogły one zacząć żyć swoje życie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s