Uncategorized

pielęgnacja królików

Pielęgnacja królików

ĆWICZENIE

Jeśli twój królik żyje w dużej klatki, może uzyskać większość jej wykonywania po prostu skacze wokół jej domu. Ona będzie cieszyć zwiedzania domu, też. Rabbit-proof jakiekolwiek pomieszczenie, w którym będzie ona roamingu sprawdzając niczego mogła żuć: Liny elektrycznych, drewniane ozdoby, buty, odzież, meble, stolarka. Duży kojec z kuwetą czyni bezpieczną zabaw, jeśli wszystko inne zawiedzie.

Niektóre króliki jak gra z kulkami, Kątowniki je dookoła i ich kopie. W wielu gospodarstwach domowych królików, króliki zagrają ze sobą, też.

KARMIENIE

Króliki mogą być najprostszym zwierzę karmić. Zapewnić dopływ świeżego siana, dobrego komercyjnego królika osadu i dobrze umytych świeżych warzyw, a twój królik będzie dobrze zjeść. Siano powinno być nieograniczone dostawy. Pellety powinny być dostarczone w ilości pomiędzy ¼ kubka i ¾ filiżanki dziennie, w zależności od wielkości królika. Jeśli chodzi o warzywa, dostarczają około filiżankę zieleni na funt masy ciała królika, codziennie. Unikać rabarbar i członków rodziny pomidorowym. Marchewki są wielkie chew-zabawki, jeśli królik lubi ich. Jednak, wbrew powszechnemu przekonaniu, większość królików nie korzystają marchewki.

Jak w przypadku większości zwierząt, twoje potrzeby królik dostęp do czystej wody. Kroplówce-butelka jest jeden sposób, aby zapewnić wodę. Solidna miska jest inna.
uwodzenie

Nikt nigdy nie będzie oskarżać zdrowego królika bycia brudne lub zaniedbane. Króliki oczyszczenie się obsesyjnie. Jednak trzeba będzie pomóc lub królik zrobi się niedobrze połykając duże ilości sierści. regularnie myć ją co najmniej kilka razy w tygodniu, i nie tylko, gdy jest ona linienia. Jeśli ona jest królik, który linek szybko spritz ją ciepłą wodą i wytrzeć ją z rąk. Delikatnie usunąć luźną sierść i myć ją ponownie.

Króliki nie mogą wymiotować (Patrz – Mówiłem ci, że nie był kot!). Jeśli twój królik dostaje furball w brzuchu, ona przestać jeść i głodować, choć może ona wyglądać “full”. Duuużo ładne, świeże siano może obniżyć produkcję furballs, ale miej na nią oko. Jeśli ona przestaje jeść, zabrać ją do weterynarza.
HOME ŚRODOWISKO

Króliki robić najlepiej w spokojnym, cichym otoczeniu z dala od drapieżników. Twoja wewnętrzna klatka powinna być w pokoju, że twój pies lub kot nie może dostać.
TRENING

Obsługiwać królika delikatnie i często tak, że dowiaduje się, że nie zamierza jej skrzywdzić. Kiedy staje się bardziej komfortowe, że będziemy cieszyć się odbywają i pogłaskał. Jedyne inne szkolenia ona naprawdę potrzebuje miot-szkoleniowy.
GDZIE TO DALEJ?

Z rozsądną uwagi, króliki są łatwo zająć, i są przyjazne, pluszowe zwierzaki. Jaki jest następny krok? Skonfiguruj komfortowe Hutch, a następnie sprawdzić lokalne schronisko lub ratowanie organizację i wybrać królika.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s