koty

podstawy, zabawa, fakty o kotach

podstawy, zabawa, fakty o kotach

Koty są niesamowite istoty; majestatyczne, komiczny, zawsze się zmienia, i różnorodna. Ze względu na ich zwinność, sportowego i wyposażenia – pazury i zęby, są one uważane za doskonałe maszyny do zabijania. Równie prawdziwe, są one łagodne towarzysze, którzy podzielają nasze życie i gospodarstwa domowego. Uwielbiają siedzieć na kolanach i być z nami, ale nie reagują na treningu jak pies. Mam wspólne życie z kotami od dzieciństwa. Oto kilka podstawowych faktów dla wszystkich zainteresowanych w tym niesamowite gatunków.

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć jest to, że koty dużo spać. One średnio 16 godzin snu dziennie. Kiedy ich, oni zazwyczaj lubią grać, jeść i oczyszczenie. Wysokość dziennego snu może zależeć od okoliczności i kotów, rasy. Istnieje około 25-40 znanych ras kotów. Największą jest Maine Coon, które często waży ponad 20 funtów. Inne Rasy kotów średnio 7-10 LB. Żywotność kota zależy od jego rasy i środowiska. Outdoor un-wykastrowane samce kotów mają żywotność zaledwie 4 lata, niezależnie od ich rasy. To dlatego, że wiele z nich jest trafiony przez samochody lub zakażone śmiertelnymi chorobami. Wnętrza koty żyją znacznie dłużej niż koty na zewnątrz ze względu na niższą stres i mniejszej ekspozycji na choroby. Maine Coon ma krótką żywotność około 8-10 lat, natomiast Siamese często żyje do 20 lat. Mieszane rasy kotów zazwyczaj żyją 12-18 lat, ale miałem mieszane rasy żyją do 24 lat.

Według trenerów zwierząt, koty mogą być przeszkoleni, jednak zawsze pamiętać, kot zrobi tylko to, co służy dobro kota. Najlepszym sposobem, aby trenować kot jest za pomocą jedzenia, gdy kot jest głodny. Powtórzyć sztuczkę w kółko i dać za każdym razem “leczyć”.

Ciało kota jest niesamowite. Oczy są zaprojektowane tak, aby wykryć najmniejszy ruch. Oni widzą dobrze w ciemności. Ich uszy poruszać, aby mogli odebrać najmniejszego dźwięku, to wyjaśnia, dlaczego koty nienawidzą głośne hałasy i nieznanych dźwięków. Kręgosłup kota jest bardzo zręczny, zawierający około 60 kręgów w porównaniu z ludzkim kręgosłupie, który ma około 24 kręgów. Ogon może odzwierciedlać nastrój kota, a także jest wykorzystywany do równowagi. Większość kotów cieszyć, kiedy prowadzimy naszą rękę plecach i dać niewielki delikatne szarpnięcie na ogonie, w pobliżu nasady ogona. To daje kotu trochę odcinek pleców. Pazury są chowane w celu ułatwienia chodzenia po każdej powierzchni i rozciąga się wspinać się na drzewa lub złapać zdobycz. Koty są mięsożerne i zawsze powinny jeść wysokie diety białka. Są niezwykle zaradni i płodnym. Samotna matka i jej pierwszy rok potomstwo może wyprodukować ponad 150 kotów w trzecim roku. To dlatego wszystkie koty muszą zostać wysterylizowana i wykastrowane przed dojrzałości płciowej (około 6 miesięcy).

Przed wiekami ludzie i koty udostępniają swoje otoczenie. Nie wiemy, kiedy to się stało, ale najprawdopodobniej nasi przodkowie ceniony koty kątem ich zdolności do zmniejszenia populacji gryzoni. W czasach egipskiej, koty były czczone. Podczas ciemnych wieków byli prześladowani i niesłusznie oskarżany o czarnej zarazy. Dziś około 30 procent wszystkich gospodarstw domowych dzielić swoje życie z kotami. Łatwo jest zrozumieć, dlaczego są one najbardziej popularne zwierzę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s