psy

bieganie z psem – porady

Bieg terminów i ich slang verbage stały się wspólnym językiem dla mnie odkąd zacząłem uruchomiony w roku 2006. Ale gdy próbuję wyjaśnić, co to jest, że biegacze zrobić, aby osoby, które nie uruchomić, dostaję pustym wzrokiem lub niewiary. Tak, rzeczywiście istnieje coś takiego jak krwawe sutki. Nie, fartlek nie jest, jak się wydaje. wysoka biegacza jest euforyczny świecie. Poniżej znajduje się lista działa warunki, aby pomóc wyjaśnić niektóre zwariowane biegaczy zrobić codziennie od treningów torowych ultra ras i urazów zabiegów.

Warunki przebiegu Poradnik

Warunki do butów

1. Mieszkania – Gąsienice zbudowane do szybkiego biegania. Mieszkania mogą również mieć kolce załączeniu.
2. Skała Plate – Część biegi buta, która zapewnia większą ochronę przy wejściu na skały.
Minimalne Obuwie – naśladować naturalne kroku i stóp strajk boso.
1. Boso – boso uruchomiony został zaprojektowany, aby imitować naturalny krok i uderzenia stóp. Biegacze mają teraz możliwość licznych minimalistycznych lub pięć palców buty, ale niektóre są faktycznie uruchomić boso, też.
2. Stabilność obuwia – zwykle nieco cięższe buty zaprojektowane w celu zwiększenia medialnego wsparcia, które mogą zwiększyć stabilność stopy i podudzia. powinno to w zamian zmniejszyć ilość pronacji w stopie.

Zasady dotyczące przebiegu Jak się szybciej

1. Fartlek – metody treningowe, gdzie biegacze przyspieszy przez krótki czas, a następnie z powrotem w dół do spowolnienia jogging. Ten rodzaj treningu może się zdarzyć w ciągu wielu mil.
2. Powtórzenia – sesje szkoleniowe, które składają się z określonego przebiegu odległość wiele razy. Na przykład 4×1 mile byłoby prowadzenie czterech, jeden mile powtarzany z okresem odpoczynku pomiędzy nimi. Docelowej każdego powtarzać lub w tym samym czasie okrążenia.
3. Trening interwałowy – rodzaj treningu, który wykorzystuje wysokiej intensywności segmentów o niskiej intensywności (LI) segmentów odzysku (HI). Na przykład, po nagrzewania, 30 sekund w 60 HI LI sekund, 60 sekund w 60 HI LI sekund, 45 sekund, 45 sekund, HI z LI. Odległości z przerwami różnić w zależności od celu treningu.
4. zestawienie Workout – rodzaj treningu interwałowego, która polega zaczynając od dolnej odległości oraz zwiększenie następnego interwału o określoną odległość, a zazwyczaj pracują z powrotem w dół przez tych samych określonych odległościach. Na przykład, przedziały 200, 400, 800, 1200, 800, 400 i 200 metrów prowadzone w docelowym tempie.
5. Tempo Run – Rodzaj biegu szkolenia polegające na stałym tempie około 20 do 30 sekund wolniej niż maraton bramkowej tempie i od 8 do 13 mil.
6. dłuższą metę – W zależności od odległości, że zawodnik jest szkolenie, dłuższą metę może być 16-28 mil do maratonu lub 30 do 50 dla ultra wyścigu.
7. Podwójna – Uruchomione termin opisujący działa dwa razy dziennie.

Inne przebiegu Warunki do treningu
1. Siła szkolenia – szkolenie, które obejmuje biegacz ciężar podnoszenia rutyny, aby pomóc stać się silniejsza i bardziej wydajna.
2. Celowe praktyka – Zamierzone praktyka to termin ukuty przez K. Anders Ericsson, psycholog z Florida State University, i odnosi się do praktyki, która obejmuje wyznaczanie celów, rozwój umiejętności i korygowanie błędów. Wysiłek jest tak samo jak to jest psychiczna fizyczna.
3. Stożek – Łatwa praca i okres odpoczynku przed wyścigu. Okres ten może się rozpocząć dwa lub trzy tygodnie przed datą zawodów.
4. Chi running – rodzaj przejazdu zaprojektowane z zasadami relaksacyjnym, postawy i uważności Tai Chi.
5. Symulator Run – Term włączył Team Hansons Brooksa, w którym zawodnik będzie uruchomić 26.2k (16 mil) na wyścig treningowy w ich tempie maratonu przed ich okres stożka. Badania Hansons Brooks wykazały, że jeśli zawodnik może trafić swój cel tempo do 16 mil, kiedy mięśnie są zmęczone, powinny one być w stanie uruchomić tę samą prędkość podczas maratonu po ich zbieżności. Hansons Brooks miał dwóch maratończyków dokonać reprezentacji olimpijskiej. Jeden w 2008 roku, a drugi w 2012 roku.
6. próba Dress – Running dobrą passę treningu nosząc ubrania i buty, jedzenie tych samych potraw i picia takie same płyny, ponieważ oczekuje się w dniu wyścigu. Pomoże to w budowaniu zaufania i przetestować wszystko, co może być pytanie.
7. LSD – Nie, popularnej 1960 leków. LSD stoi na długi, powolny biegu na odległość. Dla początkujących to może być prowadzony 5 mil. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy, LSD może wynosić od 18-30 mil. Jeśli szkolenie dla ultra maratonie 65 do 100 mil, niektórzy zawodnicy mogą jechać 50 mil na ich LSD.
Trening 8. Wysokość – szkolenia przez kilka tygodni na wysokości większej niż 8000 stóp Prowadnice wykorzystujące ten typ treningu może dostosować się do względnego braku tlenu w jednej lub większej liczbie sposobów, takich jak wzrost masy krwinek czerwonych i hemoglobiny.. Rezultatem może być szybsze w wyścigach na lub w pobliżu poziomu morza.
9. przerwy walk – Dokładnie tak, jak to brzmi, to działa Termin został spopularyzowany przez legendy Marathon, Jeff Galloway.
10. Łatwy run – Odzysk prowadzony przez co najmniej dwie minuty na milę wolniejszym tempie niż cel.
11. Ujemny – prowadzenie drugiej części przebiegu szybciej niż pierwszy.

Uruchamianie Warunki Suplementów i stacje

1. Żele – Szybkie źródłem energii węglowodanów, który przychodzi w poszczególnych pakietach. Biegacze zazwyczaj jedzą jeden co 30 do 45 minut podczas wyścigu.
2. Glikogen – długie cząsteczki węglowodanowe, które są wytwarzane i przechowywane w komórkach głównie w wątrobie i mięśniach. Glikogen jest wtórna długotrwałe źródło energii.
3. Carb ładowania – Okres czasu przed wyścigiem, kiedy biegacze cofać się białek i tłuszczów i zwiększenie ich węglowodanów w celu zwiększenia magazynowania glikogenu.
4. paliwa – paliwa może pochodzić z różnych źródeł, takich jak napoje żele, żywności i wymiany elektrolitu.
5. bufet – Ultra stacja pomocy uruchomiony.
6. Stacja Aid – Stacja podczas wyścigu, gdzie woda, żele, napoje elektrolitowe i / lub żywności przysługujące biegaczy.

Uruchamianie Warunki urazów

1. otarcie – otarcia się dzieje wokół pachami i między nogami, gdy skóra staje się podrażniona od tarcia.
2. Chapped – Kiedy wnętrzności twoich nóg stają się bolesne pieczenie z powodu tarcia powtarzalnych ruchów. Istnieje wiele innych podobnych określeń do biegania, aby opisać to, ale pękaniu i otarcia są najbardziej powszechne.
3. Martwe palce – być może najbardziej bolesne warunki eksploatacji. Martwe paznokcie, które stało się czarne i mają pęcherze.
4. Runners kolana – Kolano ból wokół rzepki. Zwykle bardziej zauważalne, gdy w kucki lub zginanie.
5. Runners palce – Czarne paznokcie u rąk i nóg, które utraciły paznokcie Ze względu na ciśnienie i powtarzalnej tarcia buty na palcach.
6. RYŻ – Rest, Ice, Compression, Elevate. Aby pomóc odzyskać od obrażeń.
7. DOMS – Opóźniona bolesność mięśni początek. Jest to ból, który ustawia się w dniach po treningu lub wyścigu. Niektórzy specjalnie zaprojektowane formuły suplementów pomóc zmniejszyć tę.
8. Krwawe sutki – Występowanie tak się dzieje, gdy tarcie z koszuli i sęk brodawki razem przez długi wyścig.
9. Zespół – zespół na zewnątrz kolana, które mogą wywoływać ból z nadużywaniem (znany również jako Iliotibial pasma).
10. Biegacze trots – mając na rozstrój żołądka i wymagające mieć wypróżnienia podczas wyścigu. Jest to jeden z tych prowadzących warunkach, które mają sens tylko do biegacza, który przeżył.
11. Kwas mlekowy – kwas produkt uboczny metabolizmu, który gromadzi się w mięśniach i krwi podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Zauważa się, gdy mięśnie zaczynają spalać i / lub ból, a także może powodować uczucie duszności i częstoskurczu.
12. Stitch – Ból z boku. Szwy zazwyczaj odejść z jakimś wolniejszym, głębszego oddechu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s