Uncategorized

Wąż Pielęgnacja przewodnik

Wąż Pielęgnacja przewodnik

Bringing węża domowych w rodzinie wymaga przygotowania. Należy również upewnić się, że wszyscy będą się komfortowo z nowym dodatkiem.

Przynosząc swój pierwszy wąż do swojej rodziny wymaga przygotowania, a także pewność, że wszyscy w rodzinie będą wygodne z przybysza. Czy ktoś z twojej rodziny, którzy mogą się obawiać węży? Czy wynajmu domu? Jeśli tak, skontaktuj się z właścicielem na temat tego, czy węże domowe są dozwolone.

Węże są mięsożerne, które jedzą całe swoje ofiary. Czy przechowywanie produktów spożywczych być problem? Pomyśl o tych rzeczach, przed podjęciem decyzji o węża domowych.
Niezbędne wyposażenie

Wąż zwierzę potrzebuje obudowy oraz hidey-dom wewnątrz obudowy. W przeciwieństwie do obudów dla ryb, krabów pustelników, ptaków i koni; większy nie jest lepszy dla obudowy węża. Małe węże stają się niepokój w obliczu domu, który jest zbyt duży. Ogólnie rzecz biorąc, węże nadrzewne potrzebują wysokich obudowy i węże ziemi mieszkania trzeba szerokie nich. Wybierz różnorodne węża przed zakupami w terrarium, ale kupić i skonfigurować domu węża, zanim kupisz węża. Zobaczysz, dlaczego w jednej chwili.

sklepów zoologicznych, które sprzedają gadów i płazów dostaw sprzedają asortyment doskonałych terrariach z okładki ( “daszki”) przeznaczonych dla tych zwierząt. Wybierz dla swojego węża, a następnie wybrać się materiały podłoża. Są to rzeczy, które wyściełające dno zbiornika. Istnieje piasków i żwirów i ściółka, które mogą ściśle replikują naturalne siedliska węża. Są idealne. Kilka warstw papieru gazetowego może również otrzymać pracę. Jest to łatwe do utrzymania papieru gazetowego czyste i suche, a to jest znacznie tańsze. Jednak im bliżej do naturalnego siedliska można zarządzać, zdrowsze wężem będzie w dłuższej perspektywie. Wybierz skałach, wspinaczki gałęzi, winorośli, i tak dalej, w zależności od rodzaju węża, którą wybrałeś. Małe pytony ziemi mieszkania trzeba skały i oddział wspinaczkową. Niektóre inne rodzaje potrzebują dużo gałęzi i pnączy wspiąć się i ukryć się.

Wszystkie węże potrzebują hidey-dom. Może to być jaskinia ze skały lub kawałek czystej tektury, która mieści się pod wąż. Ona potrzebuje miejsca, gdzie czuje się bezpiecznie na odpoczynek i relaks.

Niektóre węże będzie potrzebował ultrafioletowe B (UVB) światło. Niektórzy nie będzie. Niektórzy będą się dogadać ładnie z półgodzinnym niefiltrowane światło słoneczne każdego dnia. Zbadaj szczegóły potrzeb Twojej Variety. Wszystkie węże będzie wymagać światło pławiąc. Umieścić go na ładnym olbrzymiego skale lub oddziału.

Musisz asortyment termometry i higrometry (urządzenia, które mierzą wilgotność): jedni do podłogi, a niektóre na ścianach terrarium. Nigdy, przenigdy nie wierz w termostaty.

Wszystkie węże powinny również mieć jakieś ogrzewanie pod-tank. Trzeba być ostrożnym tutaj: Nie można po prostu trzymać się poduszki pod zbiornikiem, włącz go, a ignorować. Musi ona być na tyle mała, aby dostarczać ciepło do jedynie części podłogi pod częścią hidey-domu. Chodzi o to, aby zapewnić to, co nazywa się “gradientu ciepła”. Oznacza to, że jeden odcinek podłogi pod hidey-domu powinna być określona temperatura. Załóżmy na przykład, że idealna temperatura dla węża jest 30C. Kolejnym punktem na podłodze pod hidey-domu powinno być trochę cieplej, przy 31C, a jeszcze inna powinna być 28C lub 29C. Jeszcze inna część podłogi poza kryjówkę, powinna być cool, jak 22C-24C i nieogrzewany. W ten sposób, wąż może regulować jej temperaturę ciała poprzez poruszanie się. Jej Idealna temperatura powinna być dostępna w jej kryjówkę.

Nie należy polegać na lampie olbrzymiego dla wszystkich Twoich potrzeb snake-grzewczych. To nie zadziała. Również, nie idź przez termometry na ścianie zbiornika, albo. Nie powie, jak ciepło lub zimno podłoga. Śledzić temperaturę podłogi, temperatury i wilgotności powietrza, kilka razy dziennie i kilka razy na dobę przez co najmniej tydzień, przed założeniem węża w swoim nowym domu. Jeśli robi to źle, twój wąż będzie cierpieć.
ĆWICZENIE

Pet węże nie wymagają dużo w drodze ćwiczeń. Pozwól, żeby zrobić jej coś z odpowiedniego sprzętu wspinaczkowego dostępnych, a ona będzie w porządku. Niektóre z większych węże lubią pływać w bezpiecznym brodzikiem od czasu do czasu.
KARMIENIE

Wszystkie węże są mięsożerne. Jedzą mięso. W rzeczywistości, jedzą ich mięso w całości, ze wszystkimi kości i wnętrzności wciąż wewnątrz. Wiele rodzajów węży domowych jeść myszy i szczurów. Niektórzy jedzą płazy inne gady. Najmniejsze z nich może żyć na dużych owadów.

Na szczęście, wiele węże pet zaakceptuje martwą zdobycz. Jeśli twój nie, należy rozważyć utrzymanie odrębnego małe zamrażarki na co delikatnie nazywane “przedmioty zdobycz”. Martwe myszy i szczury z różnych grup wiekowych można nabyć w pakietach po zamarzniętych sklepach zoologicznych i jest bezpośrednio od ludzi, którzy rozmnażają “feeder” myszy. Ze względów zdrowotnych, to najlepiej, aby utrzymać kolację twojego węża odrębnie od własnych środków spożywczych. W zależności od węża, mogła szalik dół trzy lub cztery w jednym posiłku lub ona może jeść tylko jeden. Musisz zachować pół tuzina na rękę, w każdym przypadku. Spróbuj uruchomić z elementami drapieżnych, które są o tej samej wielkości mniej więcej w połowie, jak Twój wąż jest.

Jeśli wąż nie będzie dotykać martwych przedmiotów drapieżnych, spróbuj poruszając posiłku trochę, aby go przenieść. Również, spróbuj umieścić kawałek tkaniny nad zbiornikiem jako “zasłonę prywatności”. Czasami jeden lub oba z tych rade.

Jeśli to się nie powiedzie, może trzeba karmić węża żywo zdobycz. To jest bardziej skomplikowane, a nie dla osób o słabym sercu. Musisz obserwować polowanie wąż i zabijając większą zdobycz, ponieważ jest to niebezpieczne wąż opuścić gryzonia dorosłych z nią sam. Spanikowany istota mogłaby uszkodzić węża z pazurami i zębami.

Czysta woda jest ważna dla węży, tak jak to jest w przypadku innych zwierząt. Czyste i uzupełnić swoją miskę na wodę co najmniej dwa razy w tygodniu.

uwodzenie

Uwodzenie jest najważniejsze, gdy wąż zrzuca jej skórę. Jeśli temperatura i wilgotność są w porządku, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie dbać o tym sama. Zwykle, wąż rzucą raz w miesiącu lub tak. Oczekiwać, że proces zajmuje ponad tydzień. Jeśli są jakieś problemy, albo worse- ona nie rzucają się przez długi czas, może ona potrzebuje pomocy.

Częstą przyczyną problemów jest złuszczanie suche powietrze. Podnieść wilgotność w zbiorniku i dodać pole częściowo wypełnioną osłabione ręczników papierowych, mchu, lub innego miękkiego materiału podłoża. Może to być na tyle, aby rozwiązać ten problem. Trochę delikatnym pocieraniu pod brodą może również pomóc. Czy wystarczy pozycje w zbiorniku wąż pocierać dalej? Ona potrzebuje jakieś gładkie kamienie i gałęzie tego stanu rzeczy. Po tym wszystkim, że nie ma rąk.

Na tym etapie – po wypróbowaniu zwilżoną ręczniki papierowe, podnosząc wilgotność, tarcie i zapewnienie miejsc – jeśli wąż nadal nie jest w stanie zakończyć jej złuszczanie, zabrać ją do lekarza weterynarii.
HOME ŚRODOWISKO

Dobre warunki do domu węża jest jednym gdzie ma wystarczająco dużo czasu dla siebie, że może odpocząć i trawić jej posiłki, ale gdzie ona jest raczej właściwie nawet po nowość wąż zwierzę ma nosić off.
OBSŁUGA

Wiele węże pet nauczyć się tolerować są obsługiwane, ale nie należy nawet próbować spróbować ręcznie oswajania jej, dopóki nie udało się jeść co najmniej cztery posiłki w swoim nowym domu. Poczekaj, aż nie ma wybrzuszenie z jej posiłek przed próbą jej dotknąć. Zacznij powoli i umieścić obie ręce pod jej brzuch, aby wspierać jej wagi. obsłużyć tylko w środkowej trzeciej części jej ciała, chyba że lekarz weterynarii nie zaleci inaczej. Istnieje kilka powodów medycznych przytrzymywać głowę lub ogon, więc jeśli weterynarz zaleci (na przykład do mycia twarzy węża), śmiało. W tych przypadkach, wspierają jej ciało z drugą ręką.
ROZPORZĄDZENIE i Licencje

Pozwolenie jest wymagane, aby utrzymać węże jako zwierzęta domowe w Australii. Każdy stan i terytorium ma inny zestaw przepisów regulujących własność gad dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć wymagania określone przez lokalne władze:

Australijskie Terytorium Stołeczne
Nowa Południowa Walia
Północne terytorium
Queensland
Południowa Australia
Tasmania
Wiktoria
Zachodnia australia

Jeśli rozważasz międzypaństwowych ruch w przyszłości należy sprawdzić ograniczeń licencyjnych do przechowywania węży w swoim państwie docelowym lub terytorium. Systemy klasyfikacji różnią się znacznie w poszczególnych krajach oraz węża, który jest legalne w kraju ojczystym, nie mogą być legalne lub wymagają zupełnie inny typ licencji w innym państwie. Ostatnią rzeczą, którą chcę, to musiał pożegnać się z wężem, ponieważ nie są już w stanie go utrzymać.
GDZIE TO DALEJ?

Jaki jest kolejny krok? Jeśli nadal rozważa węża, dowiedzieć się, czy warunki mieszkaniowe pozwalają na nich. Czy mieszkasz w mieszkaniu do wynajęcia? Należy skontaktować się z właścicielem. Przejdź do witryny licencyjnej wspomniano powyżej, i sprawdzić wymagania. Następnie przeczytać o rodzajach węży, które są legalne z licencją dla początkujących. Jednym z nich jest właśnie dla Ciebie?

Wybierz gatunek i kupić terrarium o odpowiednim rozmiarze. Ustaw ją i sprawdzić temperaturę i wilgotność na tydzień, aby upewnić się, że wąż będzie bezpieczny. Wtedy będzie czas, aby zabrać do domu węża.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s