psy

charty?

psy charty

W Stanach Zjednoczonych, charty nie są tak znane jak ich kuzyni Greyhound. Jednak Whippets można zrobić wspaniałe rodzinne zwierzęta, które są łatwe do pociągu i bardzo czuły wobec swoich ludzkich rodzin.

Bred z chartami, włoskich chartami i wielu ras terierów, The Whippet został pierwotnie stworzony jako zwierzę do wyścigów sportowych rekreacyjnych. Nic dziwnego, że w związku z tym, istnieje wiele podobieństw do nakreślonej między Whippet i Greyhound.

 

Co robi Whippet wyglądać?

 

Średnio Whippets wzrosnąć do około 20 cali wysokości, a mężczyźni zazwyczaj nieco większe niż samice. Większość dorosłych będzie ważyć od 30 do 40 funtów, co czyni je prawie dwie trzecie do połowy wielkości Greyhound.

powlekania Whippet może być wiele kolorów. Najczęstsze kolory to biały, niebieski, czarny lub brązowy. W rzeczywistości, według Amerykańskiego Związku Kynologicznego w kategoriach pokazując Whippet, kolor płaszcz jest “nieistotne”. Jednak AKC nie stwierdzić, że Whippet powinno być “… wrażenie pięknie zrównoważonej siły mięśni i wytrzymałości, w połączeniu z wielką elegancją i łaski zarysie”. Niemniej jednak wszystkie Whippets, pokaż standardowy czy nie zrobić doskonałe zwierzęta.

W przeciwieństwie, Greyhound, która jest często uważana za “hipoalergiczne” rasy, Whippet nie rzucić. Ze względu na bardzo krótki płaszcz, to może nie być zauważalne, ale alergicy mogą czuć się negatywnych skutków.

 

Whippets są jak chartów

 

hodowane z chartami, nie jest zaskakujące, że Whippets mają wiele cech charakteru charta. Na przykład, są one niezwykle lojalny i oddany do ich właścicieli. Są one zazwyczaj bardzo łagodne, dzięki czemu nadaje się do gospodarstw domowych z dziećmi i innymi zwierzętami.

Zazwyczaj Whippets są ciche psy i nie są znane kory, które mogłyby uczynić je idealnym mieszkalnych zwierzętami. Ponadto rasa znana jest ze swojej cierpliwości, to bardzo rzadko zdarza się znaleźć agresywną Whippet i jest to zazwyczaj spowodowane przez powtarzane i okrutnego prowokacji.

Jak Charty, Whippets nie są wytrwałych psów pomimo ich korzeni wyścigowych. Dlatego jest nierozsądne, aby utrzymać je na zewnątrz, zwłaszcza w niskich temperaturach. Ponadto, w związku z wyraźnym brakiem tkanki tłuszczowej, twarde powierzchnie, może spowodować uszkodzenie stawów psa. Następnie, mnóstwo miękkiej pościeli jest zobowiązany do zapewnienia jego lub jej, komfortu.

 

Whippets Are Not Like chartów

 

Pomimo powyższych podobieństw między Whippets i chartów, istnieje również wiele różnic między tymi dwoma rasami.

chartów mają reputację staje się bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Jednak Whippet jest znany z podejmowania tego przywiązania do nowego poziomu. Jeśli nie przeszkoleni poprawnie, będą chcieli się z tobą przespać, podzielić się jedzeniem i za Tobą wszędzie. W związku z tym, że rasa jest idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto szuka towarzysza, jak zwierzę. Jednakże, jeśli twoja praca lub innych zobowiązań będzie wymagać, aby zostawić psa samego na długie okresy, jest nierozsądne, aby wybrać Whippet, ponieważ on lub ona będzie się bardzo zakłopotany podczas swoich nieobecności.

Kolejną różnicą jest jego poziomach energetycznych. Charty słyną z paradoksalnego lenistwa. Whippet, z drugiej strony, wydaje się mieć dużo więcej energii i będzie chciał dużo ćwiczeń i zabawy. Powiedział, że nie mają wytrzymałość do uruchamiania lub grać przez dłuższy czas. Pod względem PSA, Whippet wciąż lazy pies, ale w porównaniu do greyhounda wymaga większej aktywności fizycznej.

Jeżeli jesteś zainteresowany Whippets i myślę, że można zaoferować jedną dobrego domu, można rozważyć podobne przyjęcie porzucony pies. Istnieje wiele organizacji ratowniczych, które można znaleźć za pośrednictwem lokalnego centrum ratunkowego lub amerykańskiej Whippet Club.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s