koty

Jak leczyć kota który połyka własną sierść

Jak leczyć kota który połyka własną sierść

futrzaki są spowodowane przez kota połykaniu własną sierść podczas normalnego procesu czyszczenia się, a następnie nie jest w stanie wyeliminować futro podczas defekacji. Może to być spowodowane przez kilka rzeczy. Jeśli twój kot jest długowłosy odmiana, bardzo istotne jest, że grzebień mu codziennie, jeśli to możliwe. To bardzo typowe dla długowłosych kotów, nawet młodych, zdrowych, rozwijać kule włosowe, jeśli nie są odpowiednio zadbane.

Młodsze koty mieć wrodzoną zdolność do eliminowania sierść ze względu na fakt, ich układ trawienny są silniejsze i bardziej elastyczne. Jest to możliwe dla krótkich włosach cat opracowanie problemu kul włosowych, ponieważ z wiekiem, tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie wyeliminować futro. Najczęstszym objawem hairballs wymiotuje. Jeśli twój kot wymiotuje i widzisz futro w nim, że prawie bez wątpienia problem. Drugim najbardziej zauważalne jest objawem zaparcia. Jeśli widzisz, że twój kot nie korzysta okno normalnie, może to być także problemem.

Po ustaleniu, że to jest przyczyną wymiotów lub zaparcia, istnieje kilka opcji leczenia. Jednak radziłbym uważając, aby upewnić się, że to rzeczywiście jest problem. Jeśli twój kot wydaje inaczej zdrowy, jeść normalnie, gry, itd … to byłoby moje pierwsze założenie. Jeśli kot wykazuje żadnych objawów był chory, jak w nie jeść, nie gra, wydaje się gorączkowe, polecam wizytę weterynarza.

W leczeniu kule włosowe, są na recepty, które zawierają olej mineralny. Olej mineralny jest produktem na bazie ropy naftowej, jest równoznaczne z podjęciem trudnych przeczyszczający dla nas ludzi. Jeśli kiedykolwiek użyto tych produktów, wiesz, tak naprawdę nie są dobre dla ciebie, ale jeśli jesteś nieszczęśliwy, to robią.

Jeśli chcesz tego uniknąć, istnieje kilka zdrowych, naturalnych alternatyw. Łyżeczkę oliwy z oliwek dodana do Twojego kota mokrego pokarmu przez kilka dni może pomóc wyjaśnić ten problem. Również, a może nawet lepiej, spróbuj użyć puszkach dyni na mokrej żywności. O łyżka dziennie to dobra ilość. Dynia jest bogata w błonnik. Może pracować trochę wolniej niż oliwa z oliwek, ale włókno jest dobre dla kotka. Czasami zapominamy, że wielkie koty na wolności rozumiem błonnika w swojej diecie, jedząc resztki w żołądkach ich drapieżnych, które są prawie zawsze roślinożerne.

Po rozpoczęciu korzystania z tych środków, mieć oko na swojego przyjaciela. Jeśli objawy nie wyjaśni się w ciągu dwóch lub trzech dni, weź go do weterynarza. Starsze koty mogą stać się wpływ, który jest niebezpieczna sytuacja i wymaga opieki weterynaryjnej. Zadbaj o swoje dziecko i można cieszyć się przez wiele lat przyjaźni i miłości.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s