psy

historia psów

historia psów

To wszystko o historii psów.

Powszechnie wiadomo, że nasze domowe psy domowe pochodzą od wilków.

twierdzą eksperci, z drugiej strony na to, jak dawno temu ludzie po raz pierwszy zaczął prowadzić kły jako zwierzęta domowe. Kontrowersyjna Nowe badania sugerują, że psy zostały udomowione ponad 100.000 lat temu. Jednak najbardziej powszechnie przekonanie, że psy zostały udomowione po circa 10,000BC. Ponadto, jest to tylko stosunkowo niedawno, że różne rasy psów zaczęły się pojawiać.

Początkowo wszystkie psy wyglądały istotnie taka sama, a nie jak wilk, dopóki nie zaczął hodować kły wybiórczo. Trudno dziś uwierzyć, że Yorkshire terrier i bernardyn oba pochodzą od wilków. Kły teraz są w ponad 300 różnych ras na całym świecie, a różnice między niektórych ras może być bardzo wyraźny.

Niewątpliwie wcześni ludzie nie mieli zamiaru tworzenia ras psów, które pojawiły się tak bardzo zróżnicowane jednego another.Nevertheless, ci ludzie dowiedzieli się, że należy odebrał zwierząt dla ich odmiennych cech, można rzeczywiście wymieszać wszystkie funkcje, które były poszukiwane w jednym psem. Początkowo byli to cechy, takie jak ochrona, polowanie i pasterstwo.

Wszystkie rasy zostały wyprodukowane z określonym celem na uwadze. Poszczególne rasy collie były hodowane do stada ras sheep.Retriever, spaniele, a także pudle były hodowane selektywnie, aby stać psy stróżujące. Wiele teriery były hodowane do polowania robactwa. Nawet czystej rasy zwierząt domowych, takich jak spaniel Cavalier King Charles, preferowane przez rodziny królewskiej i hodowanego być towarzyszami bogatych i zatytułowanym były hodowane z zamiarem -. Przyciągnięcia pchły, które mogłyby wolą osiedlać się na ludziach

w dzisiejszych czasach większość psów są zwykle utrzymywane głównie jako zwierząt domowych, chociaż wiele z nich nadal działa, jak owczarków, psów policyjnych oraz psów przewodników. Rasy, które pierwotnie miały bardzo konkretny cel może nie mają już żadnego innego rolę do spełnienia, niż jako zwierzę domowe w nowoczesnych society.But oryginalnej charakterystyki, selektywnie hodowane przez wiele lat, nadal często występują w tych psów: golden retriever będzie nadal mają wrodzoną chęć retriever i border collie będzie chciał paść jego trzodę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s