koty

Objawy choroby anemii u kota

Objawy choroby anemii, nieświeży oddech, zapalenie spojówek u kota

Problemy zdrowotne może wahać się od czegoś mniejszego do poważnej sytuacji zagrażających życiu i każda oznaka choroby powinny być traktowane poważnie. Poniżej przedstawiono kilka typowych problemów zdrowotnych.

Co to jest anemia? Niedokrwistość spowodowana małą ilość czerwonych krwinek. Komórki te przenoszenia tlenu przez krew, a są niezbędne dla zdrowia kota. Poważnym a czasem stan krytyczny, niedokrwistość może wskazywać na inną chorobę. Koty z tym zaburzeniem stać tlenu głodu i mają zmniejszony apetyt, zwiększone oddychanie i blade dziąsła.

Co nieświeży oddech? Nieświeży oddech jest częstym objawem innej dolegliwości, które mogą obejmować cukrzycy, raka, próchnicy zębów lub choroby dziąseł. Jeśli twój kot ma bardzo nieświeży oddech, zabrać go do weterynarza do egzaminu dentystycznego.

Co o objawy raka? Rak jest nieprawidłowy rozrost tkanek, a jeśli nie jest zaznaczone, będzie rozłożone w całym organizmie. Chociaż rak może wystąpić w każdym wieku, jest powszechną przyczyną śmierci u kotów starszych. Objawy są wzrosty lub grudki na skórze, które stają się coraz większe, trudności w połykaniu, brak apetytu, utrata masy ciała, nadmierne pragnienie, trudności w oddychaniu, ospałość, nieświeży oddech, a rany, które nie goją.

Co spojówek? Spojówek jest zapalenie wewnętrznej powieki. Wyściółka oka może wydawać się różowe lub czerwone i spuchnięte. Żółta wydzielina jest częstym objawem. Jeśli twój kot ma żadnych problemów ze wzrokiem, zabrać go do weterynarza natychmiast.

Kiedy Twój kot osiągnie wieku ośmiu lat, zaczynają go na prewencyjnego programu opieki zdrowotnej przeznaczonego dla starszych kotów. Obejmuje to pełną sprawdzanie fizycznego dwa razy w roku, w tym egzaminu dentystycznego. Weterynarz będzie w stanie wykryć żadnych znaczących zmian fizycznych, szukać oznak choroby, i upewnij się, że twój kot jest obecny na wszystkich niezbędnych szczepień.

Zapytaj, czy starszy kot powinien być uruchomiony na specjalnej diecie. Producenci karmy dla zwierząt rozwinęły wyższych mieszanek formule suchego i konserwy. W oparciu o ogólny stan zdrowia kota, lekarz weterynarii może zalecić dodanie suplementów witaminowych lub mineralnych do swojego pożywienia. Będą one pomóc wzmocnić układ odpornościowy, jak również pomaga przyswajanie składników odżywczych.

Jeśli masz jakieś pytania na temat Twojego kota opieki zdrowotnej potrzebuje jak on wieku, porozmawiać z lekarzem weterynarii. Ona może wydawać zalecenia dotyczące zmian w stylu życia, które mogłyby korzystać go w jego starszych lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s