chomiki · kanarki · papugi

Klatki dla ptaków i gryzonii – uwaga na Toksyczność

Klatki dla papug – uwaga na Toksyczność

Poniżej wymienionych wspólnych i nie tak metali nieszlachetnych i ich stopów, które można znaleźć w materiałach klatki (ramki), druty, wyroby metalowe (śruby, kłódki, zawiasy), zabawki papug i wspólnej rzeczy wokół domu. Niektóre z nich w przypadku połknięcia mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie Twojego papugi.

Wszystkie ptaki są bardzo wrażliwe na toksyny ze względu na szybki metabolizm, delikatnej skóry i układu oddechowego, niewielkie rozmiary oraz układu pokarmowego z żołądka (pH 2,0 i 42 ° C), który umożliwia pewne elementy nieżywnościowych usiąść tam na Wydłużanie czasu uwalniając toksyny lub powodując niedrożność , zderzanie, krwawienie i śmierć. Naturalna ciekawość i pomysłowość, która popycha papugi sięgnąć do żucia i smak żadnych typowych i nietypowych przedmiotów i siła jego “dzioby umieścić papugi nawet na większe ryzyko narażenia na toksyny nie tylko po spożyciu, ale w kontakcie ze skórą lub w przypadku wdychania. Toksyny (takie jak metale ciężkie) się zwykle osadza się w mózgu, kości, piór, a niektóre w tkance mięśniowej; i może doprowadzić do uszkodzenia wielu różnych narządów, powodując niespecyficzne objawy choroby.

Farby używane w klatce ptak jest głównym problemem. Malowanie proszkowe jest znacznie silniejszy niż regularnie stosowanej farby, które łatwo płatków i może być spożywana i niech rdzę klatce.
W skrócie – połknięcie farbę lub jakiegokolwiek metalu nigdy nie jest dobrą rzeczą – nie ma znaczenia jak bezpieczny jest, zwłaszcza nie istnieją normy dotyczące bezpiecznych poziomów toksycznych metali ustalonych dla ptaków.

Ołów i cynk – silnie trujący dla papug. Ekspozycja malować lub stopów w drutów klatki zawierające metale, jak ołów i cynk jest najbardziej niebezpieczne dla papug, ponieważ oczywiście nie tylko gryzienia wszystkiego, ale również korzystać z ich dzioby się wspinać. Jeśli materiał klatka lub sprzętu zawiera te metale, że bardziej prawdopodobne będzie powodować zatrucie metali ciężkich w swoim papuga. Również rodziny mogłyby być narażone na prowadzić w kurzu z działalności swojej papugi wokół klatki. Najczęstsze objawy zatrucia u ptaków oprócz stonowane zachowanie i zamykanie – z zatrucia ołowiem – drgawki i spada z okonia, z cynku – spada z okonia. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia – natychmiast skontaktować się ptak ptasiej weterynarza. Im większy Parrot tym większe niebezpieczeństwo – duże ptaki mogą łatwo zarysować, golenie lub odłączenia przez żucie jakieś kawałki miękkich metali lub farby.

Obok farby Ołów może być stosowany w starterami farby w metalowych lutowania – lutowanych w klatce (odróżnić od złączy spawanych), folii na butelkach wina, drut szampana, wagi rybackich, wagi osłonowych, kule karabinowe i granulki, witraże, z PVC i uszczelniać.
Standardy przemysłowe dla ołowiu odnoszą się do bezpiecznych norm ustanowionych przez rząd federalny, które pozwalają obecnie mniej niż 600 ppm (części na milion części lub 0,06% wagowych) ołowiu w farbach domowymi.
Skontaktować się z producentami dotyczących cynku, ponieważ nie ma federalne przepisy dotyczące jego zawartości w farbie.

Cynk jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym, gra ważną rolę w aktywności enzymatycznej, ale w przypadku spożycia w niekontrolowanych ilościach od artykułów nieżywnościowych może prowadzić do wysokiej akumulacji i toksyczności. Cynk nie jest używany tylko w farby, ale mogą być również wykorzystywane w poszyciu – galwanizacji drutów klatki, sprzętu i niektórych częściach metalowych zabawek ptasich (galwanizacji jest termin używany tylko dla powłok cynkowych chronić metalowej klatce lub sprzętu przed utlenianiem i sprawiają, że wyglądają lepiej ). Jest to bardzo toksyczny dla papug, jak to opisano powyżej.

Nie wspominając ocynkowanego cynku lub siatki w wolierach zewnętrznych. Nie traktuj woliery odkryte octem strzec swoją papugę przed zatruciem cynku – co to właściwie nie będzie etch górna bardzo łatwo dostępne utlenioną warstwę cynku (tępy białawy płaszcz – Rust cynk) oraz powłoki cynkowej pod spodem warstwy utlenione do pewnego punktu – niekoniecznie usuń wszystko to jednak cienkie, że wystarczy, aby bazowego metalu podatne na utlenianie i rdzewienie która również nie jest dobre. Procedura ta może być wystarczająca, aby chronić małe ptaki na zatrucie cynkiem, ale wydaje się jak najlepiej, aby uniknąć cynk wokół papug całkowicie. Inne cynk i jego “związki zastosowania: ochrona UV w tworzywach sztucznych, Sun kremy ochronne i płyny, środki zmniejszające palność, środki konserwacji drewna, fungicydy rolnych.

Miedź jest niezbędnym śladowym pierwiastkiem jest wymagane do wytwarzania hemoglobiny i jest składnikiem wielu systemów enzymatycznych. Miedź jest metalem miękkim zazwyczaj wykorzystywane do poszycia (nie tylko US Mint centów – miedzi 2,5% 97,5% cynku galwanicznie, ale także sprzęt i elementy dekoracyjne na swojej klatce), naczynia kuchenne, drut miedziany, spawanie. Miedź może być potencjalnie trujące dla ptaków – zwykle utleniona miedź powoduje kłopoty – przechowywanie żywności w pojemnikach kwaśnym lub lekko kwaśnym miedzianych wody z rur miedzianych może przyczynić się do podwyższenia poziomu tego metalu w diecie ptaka i to jest łatwe do uniknięcia. Miedź jest popularnym Algicydy i grzybobójczy (stosowane w basenach komercyjnych i mieszkaniowych, a także spryskać warzyw i ziaren, aby zapobiec wzrostowi grzybów i glonów).

Mosiądz jest stopem miedzi i cynku i zazwyczaj stosowane w kłódek – to chyba OK dla małych ptaków, które są mało prawdopodobne, by żuć kłódkę, ale należy unikać wokół papug. Można znaleźć kilka udokumentowanych przypadków toksyczności metali w papugi, że żuć mosiężne kłódki.

Nikiel może być potencjalnie toksyczne dla ptaków. Mimo, że są trochę udokumentowane dowody można znaleźć wyjaśnienie toksyczność niklu dla domowych ptaków i papug w szczególności kilka artykułów wyraźnie pokazują, że nikiel jest umiarkowanie toksyczny dla dzikiego ptactwa, a także drobiu (szczególnie u młodych ptaków aktywnie rozwijających się – w doświadczeniach wzrostu pisklęta do 4 tygodnia życia była istotnie obniżone przy 700 ppm niklu i powyżej). Nikiel jest powszechnie znane jako alergeny ludzi (powodującego zapalenie zetknięciu ze skórą) i jego soli nierozpuszczalnych i rozpuszczalnych w aerozolu są wysoce toksyczne wszystkich żywych. Niklu powszechnie stosowane do powlekania, ponieważ zapobiega korozji metalu (żelaza i miedzi zazwyczaj). Więc nawet jeśli zdecydowałeś, że jest OK, aby mieć niklowane rzeczy wokół papuga sprawdzić go często, ponieważ może on chip i wystawiać bazowego metalu na utlenianie.

Cyna jest miękki metal uważany przez wielu ekspertów jako nietoksyczny dla ptaków, chyba że jest to “puszka ocynkowana” (który jest nadużywany termin na blachy ocynkowanej ogniowo (stal) lub kilka małych pojemników stali ocynkowanej) – w razie wątpliwości – skonsultować się z producentem. Według Wikipedia metalowa puszka sama jest nietoksyczna, ale większość sole cyny są, jak również niektóre organiczne związki cyny – TBT (tributylocyny) na przykład. TBT jest bardzo toksyczny – cienka warstwa polimeru może służyć jako powłoka ochronna na szkle nieżywnościowych i ceramiki. Cyna jest odporna na korozję z destylowanej, morza i miękkiej wodzie z kranu, ale mogą być atakowane przez silnych kwasów, zasad i soli kwasów. Cyna występuje w różnych stopów, takich jak lutowania cyny i brązu, cyny, metalu dzwon, Babbitt metalu i amalgamatów dentystycznych. organiczne związki cyny są stosowane jako środki grzybobójcze, środki owadobójcze i środki bakteriobójcze, i są dobrze znane dla zwierząt i toksyczność dla ludzi. Ponadto, są one stosowane jako stabilizatory PVC i PCB ciepła.
/a.k.a Steel. Kute jest twardy metal nietoksyczny (głównie dlatego, że to trudne i bardzo trudne dla papug, aby odłączyć i łykać kawałek niego) dla ptaków, ale rdza – jest, więc należy być ostrożnym, ponieważ powłoka klatka słabnie i zaczyna korozję – rozważyć malowana proszkowo klatki kontra boli , Malowanie proszkowe jest znacznie silniejszy i uporządkowany powierzchni tej powłoki zapewnia lepszą przyczepność dla ptaków.

Stal nierdzewna (SS) – jest bardzo twardy materiał, który nie będzie golić lub zeskrobać z łatwością, nie rdzewieje w normalnych warunkach wewnętrznych. To nie wymaga żadnej powłoki, powłoka lub farby bardzo łatwo zadbać o – można Power Wash (wystarczy usunąć ukochanego ptaka 🙂 i wytrzeć do sucha klatki – w zasadzie nic się martwić. komentarze para na stal nierdzewną

Niektórzy stali nierdzewnej może zabrudzić i rdza, jeśli pozostaje w wilgotnym środowisku kwaśnym w czasie przedłużonego lub jeśli odchody ptasie gromadzą się w niektórych miejscach, które również utrzymują wilgoć;
Można znaleźć wiele odniesień mówiąc, że SS nie jest magnetyczny – to nie jest dokładnie poprawne. Stal nierdzewna jest każdy stop, który zawiera 10,5% lub więcej chromu i żelaza powyżej 50% i innych składników. Jego właściwość magnetycznych zależy od tego, inne składniki stopu są – niklu, magnezu, węgiel, azot, molibdenu, … Każdy stop stali z niklu nie jest magnetyczny (stal niklowo wzmocnienia charakterystykę stopu żelaza i chromu). Medyczne klasy SS zwykle używa niklu i chromu, więc nie jest magnetyczna.

Stopy tylko z chromu (bez niklu) są namagnesowane. Różne kombinacje składników określenia siły magnetyczne stopu.
właściciele jakiegoś Parrot twierdzą, że jasne Super błyszczący klatki SS (błyszczące niemal lustrzane poszukujących powierzchni) przedstawili swoje papugi bardzo wyszedł (nawet pobudzone) – może to ma sens szukać klatkach SS, które mają mniej lśniące wykończenie – polerowana powierzchnia z przytłumionym głosem mat – elektro-polerowanie zazwyczaj właśnie to robi.

Aluminium jest miękkim metalem i przez wielu uważane za bezpieczne dla ptaków. Jednak kilka badań wykazało, że niektóre gatunki ptasie w siedliskach aluminiowych ładunkiem o wysokiej aluminium diety mają podwyższony poziom aluminium w kościach i położył zdeformowanych jaj z miękkich skorup prowadzących do zmniejszenia wykluwania. Inne badania przynoszą problemy z tkanki kostnej i przyrost masy ciała w uprawie pisklęta z podwyższonym aluminium w diecie. Więc to chyba bardziej bezpieczne, aby nie pozwolić mu dziób papugi umieścić na aluminiowej rzeczy wokół domu i uniknąć go w zabawkach ptasich (tak jak zwykły wypadek – nigdy nie wiesz, co twoja reakcja będzie miała zwłaszcza ptaków)

Większość przypadków toksyczności papugi aluminiowych, które zostały udokumentowane połączony ogrzewanym folią aluminiową – co jest głównie nadana dymów z jej dodatków polimerowych antyadhezyjną.

Selen, rtęć, kadm, arsen, kobalt i talu są potencjalnie toksyczne dla ptaków. Przyczyny zatrucia te elementy zostały dobrze udokumentowane u dzikiego ptactwa z powodu narażenia środowiskowego i rzadko diagnozowana u ptaków domowych, ale wydaje się rozsądne, aby wiedzieć, główne źródła ekspozycji gospodarstw domowych do tych elementów.

Selen to kolejny wymagane elementem diety, które mogą być toksyczne w przypadku połknięcia w dużych ilościach. Selen wykorzystywane w produkcji przemysłu elektronicznego, szkła i gumy, przetwarzania fotografii, pestycydów i szampony – unikać swój kontakt Parrot z tych chemikaliów. Interpretacja zatrucia selenem komplikuje jego interakcji z innymi metalami, a zwłaszcza z rtęci i arsenu, który może zredukować szkodliwy wpływ selenu.

Rtęć jest zbędne bardzo toksyczny metal ciężki. To wpływa na układ odpornościowy, zmienia genetycznych i enzymatyczne systemy i uszkodzenia układu nerwowego, w tym koordynację i zmysły dotyku, smaku i wzroku. Ponieważ większość zagrożeń dla gospodarstw domowych związanych z rtęcią zostały rozpoznane i wyeliminowane czas temu – dopóki karmisz Parrot ryby i zawierające rtęć termometry to wysoce nieprawdopodobne, że ptak będzie miał ekspozycji na najbardziej toksyczną formę Mercury – metylo-rtęci lub rtęci elementarnej.
Kadm – znajduje się w niektórych bateriach, pigmenty stosowane w galwanizerni, lutowania, stopu produkcji i obróbki tworzyw sztucznych. Kadm i jego związki są bardzo toksyczne nawet w niskim stężeniu. W przypadku połknięcia, ptaki gromadzą się w wątrobie i nerkach, powodując uszkodzenie nerek, zmniejszoną produkcję jaj i zmianę zachowania.

Kadm jest dawna znany jako rakotwórczy. Oprócz możliwego oddziaływania kadmu poprzez żywność (większość roślin ma wysoki poziom absorpcji i akumulacji kadmu środowiska – jeszcze jeden powód, aby nakarmić swoją papugę żywność ekologiczna), spalanie paliw kopalnych, takich jak węgiel i ropa naftowa i palenia są inne niebezpieczne źródła narażenia na kadm – od płuca pochłaniają kadm o wiele bardziej skuteczne wtedy wnętrzności. Nie pali się wokół swoją papugę i nigdy nie pozwolić mu sięgnąć po was papierosowych niedopałków, nie palą węglem lub użyć lampy naftowe. Miej farb artysty (jeśli dotyczy Ciebie) poza zasięgiem swojej papugi. Kadm żółte, pomarańczowe i czerwone pigmenty stosowane w kolorach artystycznych, tworzyw sztucznych barwników i niektórych farb specjalnych, w szkła kolorów szkliw ceramicznych i (lampy Tiffany, czerwone stoplights) również zawierają kadm.

Arsen jest stosowany do zwalczania szkodników w rolnictwie, do drewna leczeniu nadciśnienia do stosowania na zewnątrz (do 2003) i chemioterapeutyków. W przypadku połknięcia różne organiczne i nieorganiczne związki arsenu akumulacji w nerkach i wątrobie i może powodować anemię, zaburzenia układu nerwowego i supresji układu odpornościowego. Mam nadzieję, że narażenie papugi do tego zagrożenia jest bardzo ograniczona.

Siarczan talu (sól metalu ciężkiego Thallium) wykorzystanych jako rodentycydu (kontrolować szczury) i insektycyd domowej (mrówki i karaluchy) – jest wysoce toksyczny dla ssaków, ptaków i owadów wykorzystywanych wyłącznie przez profesjonalnych Exterminators – bardzo mało prawdopodobne, twoja papuga będzie narażony na wszelkie to chyba przechowywać i wykorzystywać te chemikalia w domu.
Kobalt i jego sole są stosowane w Medycyny Nuklearnej, emalii i półprzewodników, ściernice, malowanie na szkle i porcelanie, higrometry i galwanizacja w produkcji witaminy B12, jak suszarka do lakierów, lakierów i farb, a jako katalizator chemiczny organiczny reakcje.

Według Wikipedii choć kobalt jest istotnym elementem życia w niewielkich ilościach, na wyższych poziomach ekspozycji pokazuje, mutagenne i rakotwórcze działanie podobne do niklu. Po niklu i sześciowartościowego chromu (VI), kobalt jest główną przyczyną kontaktowego zapalenia skóry u ludzi.
Zagraj to bezpieczne – sprawdź wszystkie metale w klatce ptaka, a na swoich zabawek ptaków regularnie odpryski, łuszczenie, rdzy i utleniania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s