króliki

Zastój pokarmowy: Co to jest i dlaczego jest tak niebezpieczny królików

Zastój pokarmowy: Co to jest i dlaczego jest tak niebezpieczny dla niektórych królików

Zastój pokarmowy (lub zastój GI) jest poważnym i potencjalnie śmiertelną chorobą, która występuje w niektórych królików w którym motoryki przewodu pokarmowego jest znacznie zmniejszona i być całkowicie zatrzymany. Leczenie należy natychmiast zgłosić się z lekarzem weterynarii specjalizującym się w egzotycznych zwierząt oraz ze znacznym doświadczeniem królika. Gdy leczona lub niewłaściwie leczona, G.I. Zastój może być śmiertelne w ciągu zaledwie 24 godzin.

G.I. Zastój jest stan jedzenie nie porusza się w jelitach, tak szybko, jak zwykle. Zawartość jelita może odwodnić i kompaktowe w twardej masy nieruchome (uderzeniu jelita), blokując pokarmowego królika. Żywność w niemobilnym jelitach mogą fermentować, powodując znaczne nagromadzenie gazu i bólu powstałego gazu dla królika.

Pierwszą zauważalną objawem G.I. Zastój może być tak, że królik nagle przestaje jeść. Leczenie często obejmuje podskórne podanie płynów nawadniających (uwodnienie poprzez wstrzyknięcie roztworu soli pod skórą), leki stosowane w leczeniu nagromadzenie gazu w przewodzie pokarmowym, masaż promowania wydalania gazu i komfort, możliwe leki do promowania motoryki przewodu pokarmowego i starannego monitorowania Wszystkie wejścia i wyjścia. dieta królika mogą być również zmieniane w ramach leczenia.

Niektóre króliki są bardziej podatne na G.I. Zastój niż inni. Przyczyny G.I. Zastój nie są w pełni zrozumiałe, ale wspólne czynniki uważane są to:

* brak błonnika w diecie. Wiele królików domowych nie dostają wystarczającej ilości świeżego siana, ale zamiast tego są błędnie podawany tylko komercyjne granulki lucerny pierwotnie opracowane w celu szybkiego zwiększenia masy u królików hodowanych na mięso.
* Niewystarczająca wilgotność w diecie. Świeże, zielonych liściastych są ważną częścią diety królika częściowo z powodu ich wilgotności, co pomaga zapobiegać zawartość jelit z coraz wpływ.
* brak doświadczenia.

Ponadto, G.I. Zastój może być spowodowane przez królika nie je z innych powodów, takich jak stres, dentystycznych lub innych problemów zdrowotnych niezwiązany.

G.I. Zastój jest czasami błędnie jako kocie “kul włosowych” przez lekarzy weterynarii nie zna fizjologii królika.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s