koty

Mowa kotów

Mowa kotów

Koty komunikują się ze sobą, a ty, ich właściciel, wykorzystując szeroką gamę dźwięków i mowy ciała. Przy odrobinie badań i obserwacji, powinieneś być w stanie pracować dokładnie, co ona próbuje ci powiedzieć.

Komunikat Vocal
Koty są zdolne do podejmowania różnorodnych dźwięków, począwszy od wycia i mruczy do ćwierkają dźwięki. Oto krótki przewodnik niektóre podstawowe cat dźwięki i co one znaczą;

miauczy jest najczęstszą dźwięk kot zrobi, i może oznaczać dowolny z wielu rzeczy, w zależności od tonu, wysokość lub objętości. Miękka meow jest zwykle z życzeniami do swego właściciela lub towarzysza kota. Jeśli meow jest bardziej ostry w tonie, to zazwyczaj zapotrzebowanie na coś, czyli żywność lub uwagę. Głośniej i bardziej przenikliwy dźwięk, tym bardziej pilne zapotrzebowanie. Powtarzające się, głośny meow jest bardzo silny popyt i jest bardzo trudne do zignorowania. Jednak będzie ona czasem użyć miękkiej, wyższe rozbił dźwięk jakby prosi bardziej uprzejmie.

Krzyk będzie wskazywał, że ona jest w bólu, lub bardzo przygnębieni. Screeching jest używany, gdy emocje są uruchomione wysoki, taki jak przed walką. I mamy wszystko słyszał nieziemskie zawodzenie dwóch kotów próbuje zastraszać sobą przed konfliktami często w środku nocy!

mruczenie służy do wyświetlania zadowolenie, chociaż koty zostały również znany mruczeć, gdy zostało rannych. Uważa się, że drgania mruczenie powoduje wspomaga proces gojenia i łagodzi koty. Jeśli ona miauczy podczas gdy ona mruczy, ona czuje się bardzo spokojny i zadowolony.

Kot będzie warczeć jako ostrzeżenie, na przykład, jeśli grasz z nią i chce się zatrzymać. Trwałość zwykle skutkuje atakiem fizycznym, więc uważajcie. Syk stosowany jest jako poważny ostrzeżenia lub zastraszenia kot następny ruch prawie na pewno przyczyną ataku.

Miękka wywołanie chirruping (znany jako chudder) służy do przyciągnięcia uwagi, lub łagodnym powitania. Możesz zobaczyć Twój kot oglądania ptaków za oknem, a co dziwne trochę “szczękanie” dźwięk. Jest to bardzo często, gdy ogląda ofiary nie mogą osiągnąć, a nie wiadomo, czy ten jest pomyślany jako zagrażające dźwięku lub spowodowane frustracją.

koty domowe mają tendencję do uwokalnić więcej niż koty w środowisku naturalnym, prawdopodobnie dlatego, że dowiedział się, że jest to najlepszy sposób na przyciągnięcie ludzką uwagę. Jeśli obserwować kota w ciągu kilku tygodni, należy się bardzo znane z własnym unikalnym “słownictwa”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s