koty

Historia kotów i kotów Klasyfikacja kotów domowych

Historia kotów i kotów Klasyfikacja kotów domowych

Naukowcy klasyfikują substancje żyjących organizmów do różnych królestw, rodziną i zamówień uczyć się o nich więcej. Mimo, że większość ludzi nie dostać się do takich szczegółów, ale niektórzy ludzie, którzy kochają koty, na pewno chcesz wiedzieć klasyfikacji naukowej kotów.

Zanim jednak, że tu jest trochę historii o klasyfikacji. W XIX wieku, był to ogromny szał klasyfikować organizmy naukowo. Podczas tego okresu, naukowcy zidentyfikowali wiele gatunków i podgatunków. Nazwali organizmów przez ich własną nazwę lub imię podróżnika, który kupił je z różnych regionów. W związku z tym koty nie były wyjątkiem i badaczy klasyfikuje je też.

Poniżej znajduje się szczegółowy opis klasyfikacji naukowej kotów. Na początek, kot domowy w domu jest powszechnie określany jako felis catus.

Jak Naukowcy drobne Koty:

Życie nauki ekspert carouse Linnaes dał nazwę felis catus do kota domowego w roku 1758 . Te koty domowe są tak naprawdę odległych krewnych dzikich kotów. Dlatego koty domowe są podgatunków dzikich kotów. Zatem, zgodnie z wytycznymi ICZN (International Commission on Zoological nomenklatury), dzikie koty są określane jako F i F silvestris silvestris catus dla gatunków krajowych.

koty są ssakami i reprezentowania grup kręgowców. Ponadto, ponieważ koty są mięsożercami zostały objęte drapieżników kolejności. Łatwy i naukowe tabelaryczne klasyfikacji kot jest w następujący sposób:

nazwa zwyczajowa: kot, kotów, kotek kota, kota domowego i Pussycat

Królestwo zwierzęta

Gromada : Chordata

Klasa: Mammalia

Rząd: drapieżne

Podrząd: kotokształtne

Rodzina: kotowate

Podrodzina: Felinate / Pantherinae

Gatunek: Felis catus

koty jak koty domowe, Pumas, gepardy, rysie, Ocelot, a inni przychodzą do podrodziny Felinae podczas gdy duże koty, takie jak lamparty, jaguary, lwy i tygrysy są w podrodziny Pantherinae.

Na długo zanim naukowcy przypisane klasyfikacji naukowej dla kotów, starożytnych turystów i miłośników kotów już sklasyfikowane je do podgatunku. Zwykle zależało na przekonaniu, że dany typ kot był przedstawicielem głównego fenotypu kot w okolicy.

Metoda ta była taka sama, jak wiktoriańskiej miłości do gromadzenia i klasyfikowania organizmów, a następnie twierdząc je w określonej kolejności. Na przykład, obecny dzień Felis Catus bezogonowe jest określany jako Manx, catus siamensis jako Siamese, F catus cartusenesis jako Chartreux i F catus angorensis jak Angora turecka.

O Gatunek:

Gatunki są tylko taksonomicznych naprawy zwierząt, które są podobne, ale można łatwo odróżnić od siebie. Chociaż pojawiają się podobne nigdy nie krzyżować naturalny.

Na przykład, Tygrysy i koty są tego samego gatunku, ale są one bardzo różnią się pod względem zachowania się, a także typu, nie ma więc potrzeby ich klasyfikacji bardziej do podgatunku lub ras. Ssaki konkretnego podgatunku różnią się morfologicznie od charakterystycznych ssaków.

Kot domowy jest rzeczywiście potomkiem pierwotnego afrykańskiego Wildcat. Podgatunku afrykańskiego żbika jest F s lybica. Krajowe koty zająć miejsce poniżej f s lybica i stać Felis catus. Wszystkie rasy Felis catus krzyżować naturalny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s