chomiki

Dbanie chomików

Dbanie chomików

Mając  chomiki jako zwierzęta domowe mogą zaskoczyć wiele osób, które mogą być łatwo zarządzane i są bardzo łatwe w pielęgnacji. Trzeba tylko wiedzieć właściwy sposób za opiekę nad nimi i jak poprawnie skonfigurować swój dom, je nakarmić, a jakie inne rzeczy, trzeba będzie je zachować szczęśliwy. Jeśli jesteś zainteresowany karłowatych chomików rosyjskich i chcesz dowiedzieć się, jak łatwo jest, aby dbać o nich wtedy będą chcieli przeczytać ten artykuł. Tutaj można odkryć wszystkie fakty dotyczące tych niesamowitych zwierząt i jak Ty też możesz zacząć opiekę nad nimi dzisiaj z tej informacji.

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć, że istnieją trzy gatunki, które są częścią tych krasnolud Rosyjski chomiki. Obejmują one, zima, biały, Roborovski Chomik Chomik i karzeł chomika Campbell. Najpopularniejszą z nich wszystkich jest Campbell i jest najczęściej znaleźć w prawie każdym sklepie zoologicznym, który sprzedaje te stworzenia. Najprawdopodobniej, jeśli były na zakup Dwarf Hamster rosyjskiej będzie to prawdopodobnie Campbell.

Obudowa

Mając odpowiednią obudowę dla nowego zwierzaka jest niezbędna do dobrego samopoczucia i długowieczności tych zwierząt i trzeba się upewnić, że masz to dobrze za pierwszym razem. Pierwsze swoje chomiki karłowate rosyjskich dostosowane do nowej klatki powinna być gładka dla nowych zwierząt. Są pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć, aby przejście to łatwo przejść bez większych problemów. Klatka z odpowiedniej wielkości ma zasadnicze znaczenie dla życia swojego zwierzaka i powinien mieć dla nich biegać. Należy przyjrzeć się z wykorzystaniem klatek typu albo przewodowej lub akwarium, ponieważ są one najczęściej używane i sprzedawane. Ponieważ w ich oryginalnym środowisku będą biegać będą musieli koło, które rekompensuje tej straty otwartej przestrzeni. Są pewne rzeczy, które trzeba myśleć o tym, kiedy utworzenie domu dla swojego nowego pupila.

Dieta

Podobnie jak każde inne zwierzę trzeba będzie karmić karłowate rosyjskich chomiki z właściwą dietą zapewni im zdrowe i szczęśliwe życie. Możesz dać im wymieszać osad żywności, która jest komercyjnie sprzedawane w większości sklepów zoologicznych. Wiele osób były znane w użyciu szczura lub myszy jako pokarm dla ich diety karłowatych chomików. Można również dać im świeżych warzyw i owoców, a także przy okazji. Cięcia żywności do odpowiednich wielkości kawałki są również bardzo ważne i często pomijane przez wielu entuzjastów. Chomiki karłowate są bardzo małe i jedzą bardzo małe kawałki jedzenia, więc mieć pewność, że pokroić na małe kawałki. Nie dać im wszelkiego rodzaju owoców cytrusowych lub słodkich słodyczy zwłaszcza jeśli pacjent choruje na cukrzycę, która staje się coraz bardziej powszechna u tych zwierząt.

To tylko kilka prostych sposobów, należy użyć za opiekę karłowatych chomików rosyjskich.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s