psy

Powikłania cukrzycy – Czy Twój Pies zagrożony?

Powikłania cukrzycy – Czy Twój Pies zagrożony?

Czy twoje zwierzę zdiagnozowano cukrzycę psów? Tak jest, trzeba wiedzieć o tych komplikacji, które często chodzą razem z cukrzycą u psów. Cukrzyca jest złożoną chorobą, a im więcej informacji, tym lepiej będziesz w stanie dbać o swojego towarzysza.

1. Zaćma u psów

To smutny fakt, że zdecydowana większość psów chorych na cukrzycę będzie rozwijać zaćmy w ciągu roku od zachorowania. Soczewki oczach będzie stopniowo stają się słabe i niejasne, co powoduje go stracić swoją wizję. Wynika to z wysokim poziomem glukozy we krwi, które wpływają na wszystkie organy ciała.

Kiedy poziom cukru we krwi swojego zwierzaka są stabilizowane, które zwykle trwa co najmniej trzy miesiące, chirurgia zaćmy jest opcja. Większość psów zrobić dość dobrze z chirurgii i odzyskać swoją wizję.

2. Zapalenie błony naczyniowej oka i jaskra

Zapalenie błony naczyniowej oka jest spowodowany tym, że soczewki w oczach wyciek białka do gałki ocznej, co powoduje poważne stany zapalne. To powikłanie zaćmy. Musi on być traktowany od razu, czy może przejść do jaskry, co powoduje całkowitą utratę wzroku. mogą wystąpić wolnostojący siatkówki, too.

Niestety, jeśli zwierzę rozwija zapalenia błony naczyniowej, chirurgii zaćmy nie jest opcją bardziej, ponieważ istnieje dużo większe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

3. Zwiększona podatność na infekcje

Twój pies może być przedmiotem powtarzających się infekcji. Jest to błędne koło; w skrócie, poziom glukozy we krwi zapewniają mnóstwo pożywienia dla bakterii, a następnie wyższy poziom bakterii powoduje wyższy poziom cukru we krwi.

Zakażenia układu moczowego, prostaty, zapalenie płuc, infekcje i stany skórne są powszechnie postrzegane u psów chorych na cukrzycę. Niezwykle ważne jest, aby monitorować zdrowie swojego zwierzaka, aby mieć infekcji nadejściu.

4. Neuropatia cukrzycowa

Powikłanie to jest o wiele bardziej powszechne u kotów, ale może się zdarzyć u psów, too. W rzeczywistości jest to czasem pierwszym objawem kła cukrzycowej tym zawiadomieniu właściciela. Jeśli twój towarzysz za tylne nogi wydają się być coraz słaby, to nie może być, bo jest coraz starsza. Mógł cukrzycy u psów.

Dobrą wiadomością jest to, że u psów, warunek ten jest zazwyczaj odwracalne po poziom cukru we krwi są znormalizowane.

5. Kwasicy ketonowej u psów

Jest to poważne, zagrażające życiu powikłanie, które wynika z wysokiego poziomu cukru we krwi. To ważne dla wszystkich właścicieli psów, aby znać objawy cukrzycy psów więc to nie zdarza się, aby ich zwierzęta.

Objawy obejmują:

  • Nadmierne pragnienie
  • Częste oddawanie moczu
  • Utrata masy ciała, mimo że zjada łapczywie
  • Sudden ślepota
  • Osłabienie
  • wymioty i odwodnienie
  • Oddech pachnie acetonem (podobny do paznokci zmywacz polski)

pies z cukrzyca może rozwinąć kwasicy ketonowej bardzo szybko, w ciągu zaledwie tygodnia. To może być śmiertelne, ale większość kły przetrwa z właściwego leczenia.

najlepszym lekarstwem jest profilaktyka

Cukrzyca u psów można zapobiec. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, utrzymując ciężar swojego zwierzaka pod kontrolą. Karma mu bogate w błonnik, dieta niskotłuszczowa i wyciąć traktuje i skrawki tabeli.

Regularne ćwiczenia są doskonałym sposobem, aby utrzymać jego poziom cukru we krwi pod kontrolą. Długi spacer, rano i wieczorem, pomoże utrzymać go w kształt i spalić dodatkowe kalorie, jak również.

Badania wykazały, że pewne zioła i suplementy znalezione w naturalnych środków dla psów może pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. Chrom jest niezbędny z tego powodu, ale niestety większość dieta nie zawiera wystarczającej ilości tego minerału.

Nie czekaj dłużej, aby chronić swoje zwierzę na tę chorobę strachu. Z diety, ćwiczeń i ziół dla psów można zapobiegać cukrzycy psów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s