koty

Odrobaczanie kota

Odrobaczanie kota

Wraz ze szczepienia i regularnych zabiegów na pchły, należy rozważyć okresowe odrobaczanie kota. Ważne jest, aby kształcić się na ten temat, aby można było rozpoznać objawy kot cierpi z robakami. Jest to główna część ich utrzymania zdrowia i jest szczególnie ważne, jeśli masz nowego kota ze schroniska lub innej instytucji publicznej.

Praktycznie wszystkie kocięta rodzą się zarazić z jakąś formą robaka. Robaki te mogą być i najczęściej są przenoszone poprzez mleko matki lub gdy w tym samym czasie, że kocięta są jeszcze w łonie matki. O ile matka mieszka w dziewiczych okolicznościach (myślę sterylne czyste pokoje), należy oczekiwać, że noworodka kotek będzie miał robaki. To samo dotyczy w wieku kota, jak również. Potrzeba wiele wysiłku, aby utrzymać koty worm-free. Dla większości weterynarzy zasugeruje odrobaczanie kota, jeśli to konieczne. Ale w jaki sposób dokładnie określić, co “w razie potrzeby” oznacza? Istnieje kilka wskaźników, które pomogą Ci w podejmowaniu decyzji, kiedy procedura odrobaczanie jest niezbędna.

Jeśli kociak został znaleziony jako bezpański, niczego nie zakładać. Jeśli zdecydujesz się utrzymać kociaka, upewnij się, że wizyta lekarza weterynarii jest na liście priorytetów. Odrobaczanie zostaną podane. Jeśli twój kot to zwierzę, które lubi grasować, myszy połowowe lub inne małe zwierzęta, to jest bardziej prawdopodobne, niż nie bardzo podatne na robaki. Dzikie zwierzęta są doskonałymi gospodarzami do noszenia larwy robaka i jeśli twój kot zużywa go, będą rozwijać problem robaka.

Załóżmy, że Twój kot jest głównie pet kryty. Mogą one nadal produkować robaki, ale problem może być trudniejsze do określenia. Jeśli twój kot rozwija problem falujący lub sporadycznie ma epizody odruchy wymiotne, te zachowania są najlepszym wskaźnikiem, że twój kot próbuje pozbyć się robaków. Ponadto, wymioty robaki się, oczywiście, jasne wskazanie, że Twój kot musi zostać odrobaczone natychmiast. Więcej niż prawdopodobne, robaki vomited są glisty i przypominają spaghetti w wyglądzie. Czasami tasiemce są winowajcą. Robaki są płaskie i podzielony.

Na domiar bardziej skomplikowane testy mogą dać fałszywie ujemne. Weterynarze przetestować kocie odchody przy poszukiwaniu robaków, a czasem, nawet robaki są obecne w organizmie kota, ale nie pojawiają się w kale, ponieważ są one w zasadzie w stanie uśpienia. Robaki mogą pozostać uśpione przez długi okres czasu, a następnie stają się nagle aktywne, jeśli twój kot przechodzi pewnego rodzaju stres, jak ciąża lub urazu.

Jeśli apetyt kota zmienia i rozwija biegunkę, to są niektóre możliwe wskaźniki na dolegliwość robaka. Tępy Herb futra lub wzrost puli-brzuch są inne wskaźniki. Ponadto, jeśli kiedykolwiek zobaczyć swoją paszę kot na kał innego stwora, to równie dobrze może być gotowi przejść przez odrobaczanie swojego kota.

W większości przypadków, badanie kału Twojego kota jest najlepiej zdecydować, jaki rodzaj robaka choroby kot może mieć. Blokowanie prawidłowej diagnostyki robaka, Twój kot nie może otrzymać prawidłowego leczenia. Oznacza to, że lek na glisty czasami nie działa na tasiemce lub innych gatunków, takich jak tęgoryjec lub Włosogłówka. Przez określenia właściwych gatunków, można zapewnić udanej odrobaczanie.

Ważne jest, aby pamiętać, że leki są przeważnie w postaci płynu lub w jakiś rodzaj tabletki. Ponieważ koty mogą być nieco prostacki, trzeba upewnić się, że rzeczywiście biorą ich lekarstwa i połknąć. Zatajania leki odrobaczanie w żywności kota lub innego traktują to najprostszy sposób. Inną rzeczą, aby mieć świadomość, że może przybierać liczne zabiegi odrobaczanie leki, aby całkowicie pozbyć się kota Pandory. Powodem przypadek wielu zabiegów, że robaki mogą być w różnych stadiach wzrostu i nie wszystkie etapy są podatne na leczenie. Jednak wielokrotne zabiegi zapewni robaka wolna kotka.

Worms może być trudne. Ważne jest, aby przetestować je okresowo, a widząc, że Twój kot ma regularne badania z lekarzem weterynarii. Chcesz deworm tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście potrzebne, a chcesz wiedzieć, kiedy jest to potrzebne. Zwracając uwagę na swoje zdrowie kotów i nawyków jest najlepszym sposobem, aby wiedzieć, jak robią.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s