psy

Objawy bólu i choroby u psów

Objawy bólu i choroby u psów

Właściciele psów, którzy rozpoznawać wczesne objawy choroby lub bólu w swoich psów, zwalnia nie tylko swoich bliskich za cierpienia, ale może również być w stanie zaoszczędzić sobie kosztowny wyjazd do weterynarza. Nie tylko ważne jest, aby rozpoznać te znaki wcześnie, aby złagodzić ból i cierpienie, ale jest o wiele bardziej skuteczne w leczeniu choroby, kiedy zostanie wykryty wcześnie.

Właściciel psa powinien zachować dokładny i szczegółowy opis objawów swojego psa, aby pomóc lekarz weterynarii prawidłowo diagnozować i skutecznie leczyć chorobę psa lub stanu. Większość chorób kieł są wykrywane za pomocą kombinacji różnych znaków i objawów:

Temperatura, częstości oddychania i tętna
Nowo narodzone szczenię będzie mieć temperaturę 94-97º F. który ostatecznie osiągnie normalną temperaturę ciała dorosłych z 101.5º F. w wieku 4 tygodni. Należy zachować ostrożność podczas próby zabrać psa lub szczeniąt temperatura jak termometr może być łatwo zerwane w odbytnicy kła za. Ponadto każda forma podniecenia może powodować temperatura wzrośnie o 2-3º gdy pies jest rzeczywiście w normalnym zdrowia. Jeżeli temperatura twojego psa osiągnie 105º lub powyżej lub poniżej 96º lub prosimy zabrać go / ją do weterynarza w nagłych wypadkach natychmiast!

Dorosły pies będzie miał oddechowego tempie 15-20 oddechów na minutę (w zależności od takich czynników, jak wielkość i waga) i tętno 80-120 uderzeń na minutę. Można wyczuć bicie serca psa umieszczając rękę na jego / jej dolnej klatki piersiowej tuż za łokieć. Nie przejmuj się, jeśli tętno wydaje nieregularne bicie serca w porównaniu do ludzkiej jest, jest nieregularna w wielu psów. Wyraź swoją weterynarza to sprawdzić i przyzwyczaić się do tego, jak to jest, kiedy jest to normalne.

Zmiany zachowań
Wszelkie zmiany zachowań, które nie są związane ze zmianą atmosfery domowej, takie jak zazdrość ponad nowego zwierzaka lub dziecko może być oznaką choroby. Oznaki zmiany zachowań mogą być:
O depresji
Niepokój o
O Zmęczenie
O Senność
O Drżące
O Falling / potykając
Jeśli pies wykazuje któryś z powyższych objawów, on / ona musi być trzymane w ścisłej zegarka na kilka godzin, a nawet kilka dni, dopóki pozytywne oznaki rozwoju lub on / ona wróciła do normy. Nie należy próbować wykonywać psa lub umieścić go / jej w każdej sytuacji, które mogą powodować stres. Większość lekarzy weterynarii będzie chciał, aby śledzić, kiedy po raz pierwszy pojawiły się objawy, czy są one coraz lepiej lub gorzej, a także, czy objawy są sporadyczne, ciągłe lub zwiększenie częstotliwości.

Ból
Psy, które są w bólu prawdopodobnie będzie wskazywać, że cierpi, dając Ci wskazówki, co do których powierzchnia dyskomfortu. Na przykład pies, który ma ból brzucha będzie stale spoglądam ku ich brzuch, bite lub lizać obszar, a nie będzie chciał opuścić jego / jej łóżko. Pies może stanąć zgarbiony, lub podjąć “miejsce modlitwy”, który jest, gdy pies dostaje się na jego kończyny przednie z kończyny tylne wciąż stoi, ze względu na bóle brzucha obszarze.

Psów nie można powiedzieć, że są one bolą, czy płakać prawdziwymi łzami, ale pies może artykułować ich ból w inny sposób. Pies, który zranił się nagle (jak jest nadepnięcie) będą wołać lub wimper bólu. Dzieje się tak również wtedy, gdy uraz zewnętrzny lub wewnętrzny uraz (taki jak w organach) jest dotykany. Marudzenie lub wokalizacji, że jest sprowokowany może być spowodowany z obrażeniami wewnętrznymi, jak również.

Niektóre rasy psów (takich jak American Pit Bull Terrier) mają wyższy próg bólu i muszą być ściślej obserwował kątem oznak bólu. Ras o wysokiej tolerancji bólu są bardziej skłonni do znoszenia bólu bez wokalizacji.

Inną wskazówką na ból jest zmiana temperamentu. Pies, który znajduje się w bólu mogą wykazywać oznaki agresji. Proszę wziąć pod uwagę przed zawarciem tego, że pies stał się błędne i niech lekarz weterynarii wiedzą więc, że prawidłowe leczenie może być podawany. Również kobiety w ogóle (nawet ludzi!) Mam dni, kiedy są one po prostu w złym nastroju, bez wyraźnego powodu. Należy wziąć pod uwagę dni od czasów, które występują te wahania nastroju, a także wszelkich zdarzeniach, które mogłyby je wywołały.

Inne objawy, że pies może być chory:
O Uszy: wydzielina, gruz, zapach, drapanie, crusted porady, skurcze lub drżenie.
O Oczy: zaczerwienienie, obrzęk lub rozładowania.
O Nos: katar, zagęszczony lub barwione wydzielina, chrupiący.
o kaszel, kichanie, wymioty lub odruch wymiotny.
O duszność, nieregularnego oddechu lub długiego / ciężkie sapanie
O Dowodem pasożytów w kale psa, dziwny kolor, krew w stolcu lub brak wypróżnienia (zaparcia).
o Utrata apetytu czy nie pić tyle wody, ile zwykle.
O Weight Loss.
O Dziwny kolor moczu, mała ilość moczu, wysiłku, drybling, czy nie będzie tak często, jak zwykle.
o nieprzyjemny zapach pochodzący z ust, uszu, ani skóry.
O Wypadanie włosów, rany, guzy, sierść lub zmiana koloru skóry.
O Gryzienie skóry, pasożyty, zarysowania lub lizanie skóry często.
Powyższy artykuł został mają pomóc zorientować się na znaki i objawy bólu lub prawdopodobnej choroby u psa. Jeśli którykolwiek z tych objawów przez dłuższy okres czasu, należy zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże podkreślić znaczenie czuwając nad wzorami zdrowia psa i znaczenie utrzymania dokładny, szczegółowy zapis zdrowotnej dla wygody Twojego weterynarza.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s