chomiki

choroby chomików

choroby chomików

Wielu właścicieli chomik nie są świadomi, że ich zwierzęta mogą nabywać ludzkich chorób też. Chomiki karłowate mogą kichać i mają też czkawki lub katar. Jeśli nie są w stanie zapewnić podstawowych potrzeb swojej Dwarf Hamster takich jak zdrowego środowiska i wystarczającej żywności i zaopatrzenia w wodę, będą one szybko przekształcić niezdrowe i nieszczęśliwy kumplami.

Oto lista chorób, że twój Dwarf Hamster może mieć, jak również sposobów ich udaremnienia.

1. Rak – Podobnie jak my, chomika można również dostać raka. Choroba ta jest zwykle wywołane przez mieszkających w stresującym środowisku. Aby uniknąć raka, zbudować środowisko wolne od stresu dla swojego zwierzaka.

2. Cukrzyca – Wszystkie chomiki mogą odziedziczyć cukrzycę od rodziców. Zwykle rozwija się od jedzenia zbyt wiele słodyczy. Aby zachować swoje zwierzę wolne od cukrzycy, neutralizować jego spożycie cukru lub owoców. Pamiętaj, aby zawierać wystarczająco dużą ilość warzyw w codziennej diecie karzeł chomika.

3. Stres – Chociaż Stres nie jest chorobą, może być klasyfikowany jako główny czynnik sprawczy dolegliwości u ludzi i zwierząt. Aby zmniejszyć stres dla Dwarf Hamster unikać głośnych dźwięków i nigdy nie umieścić swoją klatkę blisko swojego telewizora, stereo lub klatki psa. Pozwól mały przyjaciel spać w ciągu dnia, i zawsze pamiętać, aby wyczyścić klatkę dziecka co najmniej raz w tygodniu. Te rzeczy pomogą przedłużyć żywotność swojego chomika.

4. Ropnie – Normalnie, Dwarf Hamster cierpi z powodu ropni jeśli zostaje ugryziony lub porysowana przez innego Dwarf Hamster. Gdy zauważysz guzek lub rany spowodowane przez ukąszenia i zadrapań, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Weterynarze sprawdzi swojego zwierzaka, a jeśli mają infekcje on przepisywania antybiotyków. Innym powodem, że może pojawić się ropień jest gdy Dwarf Hamster połknął część swojej klatce ze względu na konieczność ciągłego gryzienia przestać zęby się zbyt długa, więc upewnij się, dać im dużo zabawek żucia.

5. Przeziębienie – chomika może złapać przeziębienie od ich właścicieli. Jeśli masz katar, zapobiega się z gry ze swoim zwierzakiem. O to, aby klatki znajduje się w ciepłym miejscu w budynku, w którym nigdy nie może dostać się na mokro. Będziesz wiedzieć, czy chomik cierpi na zimno, ponieważ będzie to miało katar i kichanie, od czasu do czasu. Gdy chomik jest przeziębiony, odwiedzić lekarza weterynarii, jeśli nie usunie się po kilku dniach.

6. Torpodity – Gdy chomiki nie są w stanie wykonywać regularnie, będą mieli chorobę znaną jako torpodity. Chomiki mają tendencję do tycia, gdy są one mało aktywności fizycznej. Stają się one bardzo agresywne, lubią działać do 5 mil na noc więc trzeba położyć koło w swojej klatce, aby zapobiec tej dolegliwości.

7. Reakcja alergiczna – Aby zapobiec reakcjom alergicznym, nigdy nie używać wiórów zawierających cedru lub sosny, oba mają szkodliwe oleje, które mogą powodować reakcje alergiczne u chomika. Istnieją również żywności, takich jak zboża i kukurydzy, które nie powinny być podawane do Dwarf Hamster ponieważ mogą również inicjować kichanie, podrażnień skóry, wyciek z oczu, utrata sierści, lub innych problemów z oddychaniem.

wyżej wymienionych chorób można zapobiec, jeśli dajesz Dwarf Hamster odpowiednią dietę, wystarczającą ilość ćwiczeń i środowiska życia bez stresu. Mogą żyć dłużej i zdrowiej, jeśli dbać o nich, tak jak własne dzieci. Zanim je podnieść, zawsze należy umyć ręce pierwszy, aby zapobiec ich łapania czegoś od ciebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s