koty

Zachowanie kota – Bój Agresja

Zachowanie kota – Bój Agresywność

Obawa czy agresja występuje wtedy, gdy Twój kot uważa coś zagraża to i ma zamiar zaatakować. może to być osoba, inne zwierzę lub nawet zabawką. Słyszałem kotów, które obawiają się, gdy w telewizorze filmy typu głośne działania są włączone.

Objawy lęku agresji są uszy płasko na głowie, futerko nastroszył się, aby sama się większe, łukowate plecy, ogon lanie tam iz powrotem i rozszerzone źrenice. Twój kot może również przesunąć do tyłu, powoli, ale być przygotowany do ataku w każdej chwili. W skrajnych przypadkach, kot może leżeć na boku, ze wszystkimi czterema łapami i gotowy do chłostać się. Upewnij się, że dzieci są świadomi, że to stanowić nie jest zaproszeniem do gry! Oznacza to, że kot będzie atakować i zarysowania i gryzie.

Pamiętaj, że tak jak my, kot będzie zdecydować, co jest przerażające, a co nie. Niektórzy ludzie boją się myszy i węże, mój kuzyn jest przerażony żab. Osobiście, jedyną rzeczą, boję się pająków, a nawet jest to coraz mniej tych dni. Twój kot będzie taka sama. Będzie wybrać to, co jest ona boi się, nie ty.

Jeśli kotka nie został prawidłowo socjalizowane, a jednocześnie z ich miotu, ma znacznie większe szanse na to pokazuje strach agresję później. Jeśli zostaną one usunięte z tego środowiska naturalnego i normalnego przed ich osiem tygodni, są szanse, że będą one rosną do dorosłych lękliwy i nieśmiały.

Podobnie jak u nas, złe doświadczenia będą również wywołać strach agresję. Jeśli młody kociak przestraszony przez psa, to prawdopodobnie zawsze będzie przestraszony przez psy i pokazać strach agresji wokół nich. Koty mają niesamowite wspomnienia i będzie boi się kogoś lub czegoś, co boli je przez długi czas. Koty, które zostały dokuczał przez dzieci mogą pokazać strach agresję w stosunku do wszystkich dzieci. Obawiają się, że dokuczanie powtórzy.

Jeśli twój kot jest straszne, istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby temu zapobiec.

  • Zamiast pozwolić odwiedzającym podnieść i pogłaskać kota, traktuje je zaoferować w zamian.
  • Upewnij się, że masz ze sobą nowy kotek w cichej i przewidywalnym otoczeniu, a nie jedną z wielu nieprzewidywalnych różne rzeczy. Jeśli planuje się poruszać, odłożyć coraz kociaka dopóki jesteś w swoim nowym domu. Bringing kociaka w domu pełnym chaosu pakowania pudełek i meble są przemieszczane jest receptą na katastrofę.
  • Upewnij się, że dzieci nie gonić kota lub drażnić go.
  • przechowywać żywność kotki i kuwety w spokojnej okolicy bez większego ruchu. Dobrym pomysłem jest pralnia lub piwnicy, ale nie blisko do pralek i suszarek.
  • Wybierz swojego kotka ostrożnie. Upewnij się, że zostały uspołecznione z różnymi ludźmi od około dwóch tygodni. Wystrzegaj się coraz kociaka z przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli są one “household pracy” jak kocięta mogą mieć niewielki lub żaden kontakt z człowiekiem.
  • Jeśli wybiera kota w sklepie zoologicznym, zapytać, jak długo kocięta były w sklepie. Jeżeli jest on dłuższy niż kilka dni, możesz być pewny, że nie miał dużo kontaktu z ludźmi w tym czasie. Zamiast tego, zostały one w szklanej klatce ” z obcymi patrzył na nich i stukając w szybę. To byłoby straszne dla kotka.
  • Nigdy nie bierz kotka, który jest młodszy niż osiem tygodni. Trzeba ten czas z jego miotu właściwie towarzysko.
  • Wybierz kotka, który wygląda pewni, nowoczesny i przyjazny. Jeżeli okaże się wcale nieśmiała, zwróć uwagę na inną.
  • Towarzysko kociaka jak najwięcej kiedy wprowadzą ją do domu.

Będąc świadomy swojego kotka lub język ciała kota, będzie mógł być przygotowany na wszelkie oznaki strachu agresja. Nie jest zbyt blisko, jak nie chcesz, żeby go nastraszyć dalej. Mów do niego łagodnie i kiedy to się uspokaja, sięgnąć ręką i niech przyjdzie do was. W ten sposób, gdy jest przestraszony kociak, to nauczyć się ufać i będzie mógł stworzyć więź z tobą. Dzięki cierpliwości i miłości, twój przestraszony kociak wyrośnie dobrze skorygowanej kota, który będzie radość z rodziną na wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s