Uncategorized

Zwierzęta i rak

Zwierzęta i rak

Rak jest coraz bardziej powszechne u zwierząt domowych w ostatnich latach. W przypadkach wzrosły, dostępnych jest więcej opcji leczenia. Głównym źródłem informacji dla właścicieli zwierząt domowych jest Pet Cancer Foundation, organizacja niezależna organizacja non-profit, która oferuje szeroki zasób dla nauki o raku swojego zwierzaka. Dzięki Fundacji, pet-właściciele mogą otrzymać bezpłatne konsultacje ze specjalistą raka i uzyskać informacje dotyczące możliwości leczenia. Fundacja nawiąże współpracę z lekarzem weterynarii na podstawie indywidualnego przypadku. Jest rzeczą oczywistą, że leczenie będzie kosztowne, ale przynajmniej istnieje obecnie są opcje, które nie były dostępne w poprzednich latach.

Nie tak dawno temu, zwierzę zdiagnozowano raka został odesłany do domu ze swoim właścicielem, aby żyć z ostatnich dni, czasami w bólu, ale nigdy z nadzieją. Zwierzęta mają dziś znacznie większe szanse żyć dłużej, nawet po tym jak zdiagnozowano u niego raka. Dziś pies i właściciele kotów mają opcje. W niektórych przypadkach opieka hospicyjna może pomóc w zarządzaniu ból lub bardziej agresywnych chirurgii, chemioterapii i promieniowanie terapii, które są dostępne. Ponieważ u chorych na raka człowieka, niektóre zwierzęta są wyleczone lub przejść do długich remisji. Przynajmniej, zwierzę jest dozwolone jakości życia dla swoich pozostałych latach.

leczenia weterynaryjnego zwierząt domowych, z rakiem jest zbliżył się trochę inaczej niż traktowanie człowieka z rakiem. U psów i kotów, w tym momencie, że nic więcej nie można zrobić, eutanazja jest akceptowanym i miłosierny koniec cierpienia. Jest to ostatni akt miłości do cennego przyjaciela. Może jest jakiś sens w tej koncepcji? Jeśli chodzi o zwierzęta, lub ludzi, maksymalne dni życia nie powinno być ważniejsze niż maksymalna jakość życia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s