chomiki

karłowate chomiki

karłowate chomiki

Najmniejszy z całych chomików, które mieszczą się w kategorii, co zwierzęta są Roborovski chomika. Białe plamy w pobliżu brwi i ich najdłuższej żywotności około trzech i pół roku odróżnia je od innych chomików. Oni kopać i przetrwać w norach. Te Burrows są na ogół strome tunele. Roborovski chomika są wszystkożerne, ponieważ jedzą mięso, owady, owoce, warzywa i rośliny, jak również. Oni są tak aktywne, zazwyczaj nieśmiałe i dostać można łatwo zaskoczony. W porównaniu do większości innych chomików chomika Roborovski normalnie nie piszczą ani mówić. W razie potrzeby młodych Roborovskis może być ręcznie oswojone. Od gryzą często bardzo gniewnie, to wymaga cierpliwości jakiegoś czasu trwania, a także inwestycji w czasie. Podczas ucieczki, chomik albo mogłoby zaszkodzić sobie lub wnikają w niewłaściwych miejscach. Jest bardzo istotne, aby je obsługiwać ostrożnie, ponieważ nie zadają sobie nawet trudu, aby przejść od właściciela strony, niezależnie od odległości do ziemi, jeżeli są one w panikę.

chomik roborowskiego karłowate mogą cieszyć się z firmą. Jeśli wprowadzony dobrze, to dwa z tych chomika z różnych miotów mogą żyć razem, choć prawdopodobieństwo bycia poza jest nieuniknione i bardzo rzadkie. Raporty mówią, że chomik Roborovski może obsługiwać do 20 mil na noc w około osiem i pół godziny. Trzeba być bardzo ostrożnym w miarę obudowa jest dana od Roborovski może łatwo uciec przez normalnych klatkach. W związku z tym, szerokość pomiędzy prętami klatki powinien wynosić około 7 mm. Pył lub inne podobne materiały mogły być trzymane w klatce. Nigdy nie przechowywać bawełny, ponieważ mogą one dusić na nim.

Roborovski chomika osiągają dojrzałość płciową przed 5 tygodni, ale na ogół nie rozmnażają się, aż dorosną. Okres hodowli różni się od 3 miesięcy do 4 miesięcy między mężczyznami i kobietami odpowiednio. Utrzymywanie samców i samic chomików Roborovski niezależnie od siebie, jest trudne. Aby uzyskać je w pozycji, w celu zbadania ich genitalia zawsze jest problemem, ponieważ są one szybciej w porównaniu do innych chomików. Brak nie rozdzieli Roborovskis może zakończyć się w okresie ciąży około pięć tygodni.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s