króliki

Plusy i minusy utrzymanie króliki jako zwierzęta domowe

Plusy i minusy Utrzymanie Króliki jako zwierzęta domowe

Dowiedz się, dlaczego Króliki wspaniałe zwierzęta

Króliki są popularnym wyborem dla ludzi, zwierząt domowych na całym świecie i istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie lubią trzymać je wokół. Przede wszystkim królików są bardzo małe, a zatem nie wymaga wiele miejsca do ich utrzymania. Ze względu na ich wielkość, dzieci je znaleźć wygodne, by wokół ponieważ nie są zastraszające.

Inną dobrą rzeczą królików jest ich wygląd. Są bardzo urocze i słodkie jak zwierzęta. To czyni je bardzo sympatyczni też. Króliki wymagają także niskie koszty utrzymania po zabrać je do domu. Żywią się suszonych produktów spożywczych, warzyw i siana, które jest bardzo łatwo kupić i łatwo dostępne. Są one również bardzo odporne na wiele różnych chorób i wymagają niewiele lub żadnych szczepień.

Króliki mają długą żywotność w porównaniu z innymi zwierzętami o podobnej wielkości. Niektóre z nich nie może żyć tak długo, jak 10 lat, kiedy są one właściwie załatwione. również nie wymagają wiele uwagi, ponieważ są one bardzo niezależna i może zrobić wiele rzeczy na własną rękę, tak jak koty. Można z łatwością pozwoli ich z klatek biegać i wykonywać swoje ciało, a jeśli masz więcej niż jeden, organizować wyścigi dla nich, które są zabawne do oglądania.

Jeśli szukasz zwierzaka grać zarówno wewnątrz i na zewnątrz następnie króliki są po prostu idealne. Są one bardzo zabawny i wykazują wiele uczucia wobec swoich właścicieli. Lubią lizać cię tak jak psy i zrobić tak przyjemne zwierzaka. Króliki mają również wiele osobowości, mimo że są one bardzo małe. Są inteligentne i kuweta przeszkoleni, aby pomóc zachować swoje klatki czyste może być.

Pomimo wszystkich zalet posiadania królikami, istnieją również pewne wady, które powinny być świadome. Przede wszystkim królików może być uparty, gdy są po raz pierwszy próbuje je trenować. To może być bardzo czasochłonne ucząc ich do korzystania z kuwety po raz pierwszy i powinien być naprawdę chory w tym czasie. Trzeba będzie również regularne czyszczenie kuwety i dezynfekować, aby zapobiec zapachy i infekcje. Klatki powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane w celu zapobiegania nieprzyjemnych zapachów w domu.

Króliki mają tendencję do gryzienia nic wejdą w kontakt z którymi może prowadzić do uszkodzenia bardzo ważnych rzeczy. Należy upewnić się, że dom jest królik-impregnowane, jeśli masz zamiar utrzymać króliki jako zwierzęta domowe i pozwolić im działać luzem w domu. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak ekstremalnie niskich temperaturach, króliki może trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby zapobiec chorobom, zwłaszcza jeśli mieszkają na zewnątrz. Możesz umieścić je w pomieszczeniu w tym czasie lub rozwiązać jakiś rodzaj grzejnika dla swoich klatkach.

Pierwsze szczepienia lub znalezieniu ekspertów medycznych dla królików może być dość trudne w niektórych miejscach w porównaniu z bardziej popularnych zwierząt domowych takich jak psy i koty. Na przykład może chcesz dostać zęby swojego zwierzaka królika przycięte, aby zapobiec niekontrolowanemu żucie ale znalezienie biegłego lekarza do wykonywania procedury może być trudne.

W sumie króliki robią wielkie zwierzęta i plusy się zważyć zalety autorem duży margines. Prawdopodobnie największym problemem próbuje wybrać, jaki rodzaj królika, aby uzyskać jak zwierzę, ponieważ istnieje tak wiele różnych odmian. Są one dostępne w wielu rozmiarach, wygląd, kolory, itp ale wybór najlepszego z nich jest część zabawy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s