psy

10 Pytań – pies a ciepło

10 Pytań – pies a ciepło

1. Co to jest ciepło?

Ciepło jest bardziej poprawnie nazywa się cykl rujowego. Podczas tego cyklu, samice psy mogą zajść w ciążę. Jest to odpowiednik ludzkiego miesiączki.

2. Jakie są objawy?

Kobiety krwawienie z pochwy niekiedy obrzęk sromu i zwiększone oddawanie moczu. Nie należy się spodziewać krwawienia porównywalne do ludzkiej samicy.

Dla małych psów, to nie jest zwykle dużo, a może trzeba zwrócić szczególną uwagę na szczeniaka do identyfikacji swój pierwszy cykl. Inne niż krwawieniem, najbardziej zauważalny objaw może być

male psy wiszące wokół domu.

3. Kiedy pies wejdzie w ciepło?

Średnia suka ma swój pierwszy cykl około szóstego miesiąca życia. Kilka psów zacząć wcześniej i kilka psów później, nawet tak późno, jak 14-tu miesięcy.

Jeśli masz nowego szczeniaka płci żeńskiej, należy ją obserwować i pamiętać, kiedy ona ma swój pierwszy cykl. Jeśli ona 14 miesięcy i nadal hasn’t’t był w ogniu, należy wziąć ją do weterynarza.

4. Jak długo trwa cykl ciepła trwać?

Średnia wynosi trzy tygodnie lub 21 dni. U niektórych psów, to trwa tylko dwa tygodnie, podczas gdy inni idą cztery tygodnie.

5. Jak często będzie ona w ciepło?

Najwięcej samice psy mają regularne cykle zazwyczaj co sześć do ośmiu miesięcy. To dość typowe się w ciepło dwa razy w roku.

6. Gdy ona może zajść w ciążę?

Ona może zajść w ciążę tylko wtedy, gdy w okresie rui. Niektórzy hodowcy

test na poziom progesteronu w celu określenia najbardziej płodnych dni, ale zasada-of-kciuka jest, że najbardziej płodne dni są 11-15 z jej cyklu

Uwaga. – Kiedy jest w okresie rui, średni pies pozwoli żadnego samca

pies ją zamontować. Nieliczne kobiety, jednak zaakceptuje samca, gdy

nie są one w ogniu.

7. Ona może zajść w ciążę, jej pierwszy cykl?

Tak. Jednak odpowiedzialni hodowcy zwykle nie rasy psa, który wcześnie. Po pierwsze, trzeba zrobić badania genetyczne, a niektóre poważne problemy, takie jak warunki biodrowe nie wykazują aż pies jest około 2 lat.

8. Czy mogę zabrać ją na spacer podczas tego cyklu?

Tak ostrożnie. Ona nie ma problemu z wykonywaniem ale ona magnesem chodzenie do samców.

Nawet najlepiej wyszkolony i zachowywał suka podda się hormonów. Nie można jej zaufać off smyczy lub poza kontrolą. Nigdy nie pozwól jej na zewnątrz przy sobie nawet w ogrodzonym podwórku, czy istnieje jakakolwiek możliwość samców w pobliżu.

na spacery, jeśli istnieją samce psy w Twojej okolicy, że to dobry pomysł, aby zabrać psa w samochodzie i jechać do odległego terenu. Zabierz ją na spacer tam i wracać do domu. W przeciwnym razie, zapach jej moczu i wydzieliny pochwowej będzie wytyczać szlak do domu.

9. Kiedy mogę mieć jej wysterylizowana?

Odpowiedź na to jedno się nie zmieniło ciągle nad

25 lat byłem w branży psów. Ludzie wykorzystywane do opowiedzenia aby ich pies przejść co najmniej jeden cykl albo niech jeden miot.

Dziś weterynarze robią to znacznie wcześniej. Niektórzy weterynarze wykastrować już w 6 tygodni życia! Porozmawiaj z lekarzem weterynarii na temat swojego psa i preferencji weterynarza. Stan weterynarii jest również znacznie się poprawił w ciągu ostatnich 25 lat.

10. Jeśli nie mam jej wysterylizowana, pójdzie przez menopauzę.

Nie. Jej płodności może odmówić, ale ona nie chce przejść przez menopauzę porównywalna do człowieka. Nie chce stracić zdolność do zajścia w ciążę nawet starszy, więc jeśli nie chcesz jej mieć żadnych (lub więcej) mioty, ona musi być wysterylizowana.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s