koty

Sterylizacja kota

Sterylizacja kota

Sterylizacja to zabieg wykonywany przez lekarza weterynarii, który jest używany do sterylizacji kobiece koty. Procedura jest bardzo szeroko przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych (w tym ludzkich społeczeństw, schroniskach dla zwierząt i grup ratowniczych, jak również indywidualnych właścicieli zwierząt domowych), ale nieco mniej powszechne w Europie.

Oczywiście, głównym powodem, aby wykastrować Twój kot jest w celu zapobiegania niechcianej ciąży: to jest jedna rzecz do inicjowania kontrolowanej program hodowlany dla poszukiwane rasy kotów, ale to coś zupełnie innego, aby umożliwić kot przynieść niechciane koty na świecie, zwłaszcza jeśli jest już przeludnienie kotów w tej dziedzinie.

Istnieją również inne powody, dla których warto się wykastrować kota. Najważniejszą z nich jest to, że w ten sposób można zapobiec różnym chorobom horome związany. Na przykład, nowotwory sutka siedem razy mniej prawdopodobne w sterylizowane kotów niż unspayed kotów pyometra (potencjalnie śmiertelne choroby macicy) jest uniemożliwione, ponieważ różne rodzaje macicy i raka jajników.

Sterylizacja eliminuje wiele rodzajów niepożądanych zachowań, ponieważ całkowicie zapobiega kot kiedykolwiek będzie w ciepło. Jeśli kiedykolwiek doświadczył tortur kota dzieje się w ciepło, będziesz zadowolony, aby uniknąć tej części posiadania kota. Nie więcej wycie całą noc, nie więcej przyciąga wrogów przy użyciu silnych spraye odourous moczu

mimo tych wszystkich zalet Sterylizacja, istnieją pewne kwestie, które powinny być tego świadomy. Przede wszystkim, Sterylizacja jest zabiegiem chirurgicznym, i jak wszystkie zabiegi chirurgiczne pociąga za sobą pewne ryzyko: ryzyko jednak powinny być małe, chyba że twój kot ma wcześniejszą chorobę – skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby uzyskać więcej informacji. Po drugie, istnieje nieznacznie zwiększone ryzyko otyłości u sterylizowane koty.

Na ogół wtedy, widać, że Sterylizacja kota może zaoferować wiele korzyści zarówno dla Ciebie i Twojego kota, i że nie ma zbyt wielu ryzyka lub czynniki negatywne. Dlatego Sterylizacja jest coś, co powinieneś rozważyć i przedyskutować z lekarzem weterynarii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s