chomiki

białe chomiki syberyjskie

białe chomiki syberyjskie

Każda nazwa dokładnie opisuje jeden aspekt tego cenionego zwierząt, takich jak białe zimowej sierści chomika, mały rozmiar, miejsce pochodzenia i włochatych stopach. Być może nazwa najbardziej opisowe byłoby Winter White rosyjski Dwarf Hamster Furry syberyjski – spróbuj z prośbą o jednym z tych, w sklepie zoologicznym!

zima, biały Chomiki są tylko 3 do 4 cali długości w terminie. Ich wystające oczy skrywają swój słaby wzrok. Inne charakterystyczne cechy to wygięty kręgosłup, rzymski nos i krótki ogon. Podobnie jak wszystkie chomiki, gatunek ten ma rozszerzalne woreczki policzkowe do transportu żywności.

Na syberyjskich stepów, które są naturalnym domem zimą Biały chomika, biały płaszcz jest istotnym narzędziem przetrwania, zapewniając im kamuflaż wobec rozległych równinach śniegu. Gdy dzień wydłużają, ośnieżone białym fartuchu linek w lato strój: popielaty płaszcz, biały perłowy podbrzusze i ciemnoszary grzbietowa paskiem.

W niewoli rzadko nosić biały fartuch, który nadaje im nazwy, dzięki pozytywnej identyfikacji trudniejsze. Jest to rzadko zdarza się znaleźć purebreds w północnoamerykańskich sklepach zoologicznych. Są one często mylone z rosyjskiego Chomik Campbella, które są najczęstszą Chomik na rynku. Nawet chomik zidentyfikowany jako zima, biały chomika w sklepie zoologicznym mogły być nieprawidłowo oznakowanych. Chociaż Campbella i zima, biały Chomiki są odrębne gatunki mogą krzyżować się z katastrofalnymi skutkami. Hybrydowy potomstwo są podatne na choroby i zniszczyć czystość rasy. Dlatego mądry, aby uzyskać swój zima biały Chomiki od profesjonalnego hodowcy, jeśli plan pozwalając chomiki do prokreacji.

Akwarium stanowi idealne siedlisko dla nich, ponieważ ich małe rozmiary pozwalają im przecisnąć się przez kraty tradycyjnych klatkach chomika. Odpowiednia mieszanka żywności z okolicznościowym pobudzenia suplementów zachowa swoje chomiki zdrowe. Wymagają one także dużo świeżej wody, która jest najlepiej dostarczany w butelkach zamiast miski.

zimie Biały chomika mały rozmiar czyni go podatnym na toksyny, a zatem wskazane, aby wybrać smakołyki ekologiczne – warzywa i dokładnie wypłukane zieleni Dandelion – i użyć szklane lub kamionkowe miski zamiast plastiku. Unikaj słodkich pokarmów, które mogą prowadzić do cukrzycy. Nigdy nie karmić fast foodów i jeśli dając płatki traktuje jak unikać tych z cukrem na liście składników. Trochę gotowanego, organiczny, stali cięte płatki owsiane posiada idealną konsystencję, błonnik oraz odpowiednie wartości odżywcze, a nie jest zbyt lepkie żywności. Małe ilości kurczaka lub szynki mogą być oferowane jako okazjonalny leczeniu. Ważne jest, aby uniknąć toksycznych, takich jak pościel, że wykonane z drzewa cedrowego i sosnowego, który może indukować alergie. Z pościeli z drewna, tylko rozdrobnione osiki jest dopuszczony do chomików. Siana, słomy i papieru są również w porządku.

Wprowadzenie chomiki tej samej płci do siedliska w różnym czasie może prowadzić do sporów terytorialnych. Najlepiej jest umieścić swoje chomiki w ich nowym domu w tym samym czasie, gdy są młode. Jednak nawet chomiki, które dorastały razem mogą stać się wrogie upływem czasu. Walka chomiki muszą być umieszczone w oddzielnych pojemnikach, więc dobrze jest mieć dodatkową klatkę na rękę.

Istnieje wiele wspaniałe wyposażenie dostępne w tym zabawek chomika żuć, które są absolutnie niezbędne dla zdrowia zębów zwierzęcia. zabawki chomika wyposażone tunele i kryjówki replikować naturalne siedliska, zima, biały chomika nor i galeriach i uczyni wygodne zwierzę. Chociaż chomiki są nocne, często angażują się w krótkie wybuchy aktywności w ciągu dnia, jak działa na koła chomika.

Te chomiki są wśród najbardziej przyjazny wszystkich ras. Lubią interakcji z ludźmi, gryzienie i ostry mniejszy niż innych chomików. Jednak ze względu na ich niewielkie rozmiary, nie nadają się one jako zwierzęta domowe dla bardzo małych dzieci, które mogą przez nieuwagę je skrzywdzić.

Przy odpowiedniej żywności, czystego środowiska, odpowiedniej pościeli i opieki weterynaryjnej, chomik powinien przeżywać swoją naturalną długość życia dwóch lat lub dłużej. Ogólnie rzecz biorąc, zima, biały Hamster stanowi idealne i piękne zwierzę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s