chomiki

hałaśliwy kołowrotek chomika

hałaśliwy kołowrotek chomika

Sposoby uspokoić piskliwy kołowrotek chomika.

Około miesiąc temu, zdałam sobie sprawę, że jeden z moich milczy spinner koła był chomika nie jest tak cichy jak przedtem. Piszczący dźwięk pochodził z kierownicą jak mój chomik roborowskiego biegł na kole. Byłem zaskoczony, ponieważ spędziłem kilka dodatkowych dolarów kupując cichą tarczy, ale skończyło się robi więcej hałasu niż te normalne. I Googled możliwe przyczyny i rozwiązania, dlaczego moja cicha spinner robił te głośno skrzypiące dźwięki i zdał sobie sprawę z błędów, jakie dokonane i jak można je rozwiązać.

Sposoby uspokoić chomika piskliwy koła

 1. Korzystając z nietoksycznego środka smarnego, aby utrzymać cichą tarczy bez hałasu! Rozebrać swoją cichą pokrętła i odłączyć od osi koła. Użyj bawełnianą podkładkę, dapped z jakimś smarem, aby wytrzeć oś dokładnie. Fix tylna oś do koła i kółka będzie tak dobry jak nowy!Niektóre smary można użyć:
  • Olej roślinny
  • Wazelina
  • Masło – zużywa się po chwili i trzeba by stosować go częściej

  Jeżeli ta metoda zawiedzie a koła chomika wciąż piski, to można spróbować następujących metod, aby rozwiązać problem.

 2. Zamiast korzystać z wacikiem do dap oś koła swojego chomika, moczyć osi w oleju roślinnym przez godzinę. Upewnij się, że część z tworzywa sztucznego nie dostać się do oleju. Następnie wyjąć oś i wytrzeć ręcznikiem kuchennym przed zamocowaniem go do innych części koła. Zapobiegnie to olej roślinny z ponad płynącej pod kierownicą i dotarcie na chomika.
 3. Inną metodę można wykorzystać to, aby przenieść klatkę chomika w szafie w nocy podczas snu. To nie będzie koło cicho, ale przynajmniej dźwięk będzie bardziej przytłumione w porównaniu do pozostawienia go na zewnątrz szafy. Pamiętaj, aby zostawić lekko uchylone, tak aby Twój chomik będzie miał jakąś wentylację.
 4. Wreszcie, i to powinien być ostatecznością, przenieść klatkę chomika z pokoju.

Oto niektóre z informacji zebranych podczas poszukiwania sposobów na cichej chomika piskliwy koło. Naprawę i jak można temu zapobiec.

 1. rdzewienie osi
  Czytałem na forach i niektórych odpowiedziach “Online” doradzających właścicieli chomików używać octu do płukania zabawki swojego chomika do usunięcia zapachu. Jest to doskonały sposób, aby usunąć zapach octu, ale będzie utlenienia metalu i spowodować, że rdzewieje. Raz to rdzewieje, będzie to proces nieodwracalny. Więc moja rada jest, aby zdjąć z osi koła przed płukaniem ją octem i wodą. Następnie upewnij się, że jest sucha przed dołączeniem Axel powrotem do koła.
 2. Koła są używane przez długi czas
  Ponieważ chomiki dużo biegać, oś może się zużyte w dłuższej perspektywie. To zużycie jest spowodowane tarciem i można zapobiec często smarowych kółka z zalecanych smarów wymienionych powyżej.

Wnioski

W mój artykuł, wspominałem 4 sposoby, aby uciszyć piskliwy koło chomika:

 1. smarować używając wacik
 2. smarować przez moczenie
 3. Zamieść klatki chomika w szafie w nocy
 4. Przenoszenie chomika klatkę z pokoju

Mam również wymienił 2 przyczyn kończąc piskliwy koła chomika i jak im zapobiegać:

 1. Rdzewienie osi
 2. Koła używany przez dłuższy czas

Mam nadzieję, że nauczyłem się czegoś nowego z mojego artykułu i chcę podkreślić, że stosowanie smar musi być nietoksyczne. To dlatego, że smar może dostać się na kole chomika i konsekwencje będą fatalne jeśli spożywa go. Inną rzeczą jest to, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Więc zanim koła staje się piskliwy i hałaśliwe, przetrzyj oś z wacikiem nasączonym olejem. Pozwoli to mieć trwalszy ciche koła. Życzę i swoje szczęście chomika!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s