koty

Choroba Kota, zatrucie krwi – co to jest?

Choroba Kota, zatrucie krwi – co to jest?

zatrucie krwi jest powszechnie nazywane jako stan, w którym krew zawiera toksyny, które mogą powodować objawy choroby. Występuje przede wszystkim u kotów. W tym przypadku, jeśli to objaw występuje u kotów, właścicieli kotów musi natychmiast się opieką lekarza weterynarii.

posocznica, który jest również znany jako Feline zatrucia, jest również traktowany jako objaw innych chorób. Istnieje kilka czynników, które mogą powodować objawy tej choroby. To może wystąpić, gdy toksyna wchodzi krew. Ponadto, może być spowodowany tym, że toksyna gromadzi się w krwi.

koty mają duże możliwości cierpi z powodu tego typu objawu podczas lub nawet po ciąży. To dlatego, że doświadczają oni infekcji macicy w trakcie lub nawet po porodzie. Niektóre inne infekcje bakteryjne, mogą prowadzić do tego systemu. Bakterie te będzie wpływać zadanie nerki kota, pępowiny i innych narządów. Inną przyczyną tego objawu jest ze względu na kontakt z kotem z substancji toksycznych, a także leki.

Jak rozpoznać obecność zatrucie? Niski poziom toksycznych we krwi nie wykazują żadnych oznak choroby lub choroby, bezobjawowym. Jednym z objawów, które można rozpoznać z kotem jest to, że gdy biegunka. Innym objawem obejmuje problemy z sercem oraz niewydolności nerek.

Ponadto, niski poziom toksycznych we krwi kota może być zauważony przez objawów klinicznych, tak że można tylko wiedzą podczas egzaminu w lekarz weterynarii. Jeśli toksyczność krwi zauważone, może to być spowodowane podwyższonych poziomów zasadochłonnych osadów, które są znane jako ciała Dohle.

Rozpoznanie tego objawu może być różny. Istnieje wiele różnych testów dostępnych do powstrzymania górnictwo, czy jest to tylko objaw lub choroba. Jeśli kot jest naruszone, będzie potrzebował badania krwi w celu sprawdzenia poziomu toksyny. Jedną z popularnych badanie krwi jest pełny panel krwi. Ponadto, test ten jest również korzystna dla identyfikacji jakiego rodzaju toksyny, która jest dostępna we krwi.

Zamiast powyższego badania, można również użyć badanie moczu. Jest to korzystne dla badania nerek, jak również w funkcji narządu. Z drugiej strony, jeśli istnieje specyficzny rodzaj bakterii podejrzewa weterynarii wolą, aby kultury bakteryjnej na potwierdzenie.

Leczenie zatrucia jest zróżnicowana. To zależy od przyczyny. Jeśli jest to spowodowane przez leki, kot otrzyma kolejną inny lek. Ponadto, jeżeli jest to spowodowane zakażeniem bakteryjnym, kot otrzyma kilka różnych antybiotyków w zależności od bakterii. Aby walczyć z bakteriami Gram-ujemne i Gram-dodatnie, potrzebne leki kombinacji antybiotykowej i sterydów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s