koty

Otyłość i zdrowie Twojego kota

Otyłość i zdrowie Twojego kota

otyłość stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia swojego przyjaciela kotek. Prowadzenie dodatkowy ciężar wokół przeciąża wszystkie jego narządów, co może prowadzić do bólu i niepełnosprawności, a także wczesną śmierć. Nie ma nic zabawnego kota tłuszczu. A prawie połowa kotów w Stanach Zjednoczonych uważa się za otyłych.

Najczęstszym problemem związanym z otyłością w kotki jest cukrzyca. Jeśli twój kumpel ma nadwagę, jest od dwóch do czterech razy bardziej narażone na rozwój tego poważnego problemu zdrowotnego. Częstość występowania tej choroby wśród naszych futrzanych przyjaciół podwoiła się od 1990 Leczenie może być bardzo zaangażowany i bardzo kosztowne, wymagające dużego zaangażowania czasu i pieniędzy od ciebie. Zapobieganie tej śmiertelnej choroby jest znacznie łatwiejsze niż leczenie go.

Otyłe koty są bardziej skłonni do rozwijania problemy skórne, nie są spowodowane przez alergie, jak wiele problemów skórnych, ale są wynikiem złego stanu zdrowia. Suchość skóry jest bardzo powszechne, wraz z trądzikiem kotów. Innym problemem jest to, że jeśli kotek jest za gruba oczyszczenie się prawidłowo, może on rozwijać duże paskudne rany na jego dnie. Te mogą być bardzo bolesne dla niego, i może prowadzić do infekcji.

Twój kumpel z nadwagą jest również od trzech do pięciu razy bardziej narażone na rozwój problemów ze stawami i artretyzmu. Jest to spowodowane stresem jego dodatkowa masa jest wprowadzenie na stawy, zwłaszcza powinien skoczyć z dużej wysokości. Badania wykazały, że otyłe kotki produkować nienormalne chrząstki, też, co może uczynić go bardziej podatne na urazy.

Jeśli jest to zbyt bolesne dla niego, aby poruszać się dużo, dostanie jeszcze mniej ćwiczeń. I regularne ćwiczenia są niezbędne do utrzymania jego ruchomość stawów. Jest to błędne koło, które mogą być trudne do złamania.

Poza tym przy użyciu kalorii, ćwiczenia zapewnia także następujące korzyści zdrowotne:

* tonizuje mięśnie

* Pomaga mu oddechu lepiej

* dotrzymuje krążenia zdrowego systemu

* Przenosi tlen do wszystkich komórek w ciele

* Pomaga mu trawienie

* uwalnia energię

* Chroni go przed nudzi i zaczyna depresji

Widać, że ćwiczenie jest niezbędna. zdrowia kitty zależy od niego jest w stanie się poruszać. Nikt z nas nie miały siedzieć cały czas, nic nie robi!

Problemy z wątrobą i otyłości idą w parze. Wątroba jest najważniejszym narządem w ciele. Przechowuje tłuszczu, wówczas, jeśli jest nadwaga, zbyt dużo tłuszczu gromadzi się w wątrobie, co może prowadzić do zmniejszenia funkcji wątroby. A jeśli on przestaje jeść przez 24 godziny, z jakiegokolwiek powodu, może przekształcić się w stanie zagrażającym życiu zwanym lipidoza wątroby lub choroba wątroby tłuszczowych. Kotka z tą chorobą wymaga zwykle zgłębnika uratować mu życie.

Operacja może prezentować wiele problemów dla kotów, który jest zbyt ciężki. Istnieje kilka powodów, dlaczego bierze nadwaga kotek wyjdzie z narkozy po zabiegu. Leki te są pobierane przez tłuszczu w ciele, a on jest grubsze, tym dłużej trwa jego ciała, aby je łamać w dół. Plus wiele leki znieczulające są rozbijane przez jego wątrobę. Wątroba tłuszczowych są mniej wydajne w usuwaniu tych leków.

Jakość życia Twojego furball będzie cierpieć jeśli niesie zbyt dużo na wadze ok. Może on być rozdrażniony, bo boli, czy dlatego, że to niewygodne. Jeśli nie chcesz, żeby stawić czoła problemom zdrowotnym i wczesny zgon, trzeba ograniczyć jego spożycie żywności. Większość kotów są ciężkie prostu dlatego, że karmisz im zbyt wiele!

Jeśli twój kumpel nie jest otyły, teraz podjąć kroki, aby zapobiec jego dzieje. Jeśli już jest, to do ciebie, aby współpracować z lekarzem weterynarii, aby znaleźć sposób, aby pomóc kotek schudnąć. Życie twojego kudłatego przyjaciela zależy od ciebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s