chomiki

Oswajanie chomika

Oswajanie chomika

Twój nowy Chomik jest wspaniałym zwierzęciem. Ale jedna rzecz, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że są tak samo jak ludzie. Oni chorują, tak samo jak ludzie. Mają emocje, podobnie jak ludzie. Więc trzeba je leczyć, tak samo jak ludzie. Nie można zakładać, że gdy włożysz rękę, że on / ona będzie po prostu wskoczyć do niego. To jest zachowaniem wyuczonym, a to wymaga czasu, ponieważ chomik musi najpierw nauczyć się ufać.

Pomyśl o swojej najlepszej przyjaciółki, Jak długo zajęło mu / jej, aby nauczyć się ufać. Założę się, że nie było z dnia na dzień. To jest dokładnie tak, jak trzeba traktować Chomik. Istnieją już nieśmiały i nerwowy, kiedy rodzą, więc jej zajmie trochę czasu, żeby cię poznać. Ale jeśli tych instrukcji, będą jeść z ręki w krótkim czasie.

Przede wszystkim, jeśli właśnie kupił chomika i klatkę, to trzeba pozostawić czas na dostosowanie się do nowego otoczenia. nie można go trzymać palec w klatce a jego stara się znaleźć swoją drogę wokół swoich nowych wykopalisk. Pozwól mu / jej się regulować w pierwszej kolejności. Powinno to zająć około tygodnia, topy. Podczas gdy tak się dzieje swoje zwierzęta klatka powinna być w ładnym wolne od hałasu, bez stresu środowiska. Nie rozbrzmiewa TV ot stereo pobliżu. To będzie tylko tylko zrobić już napięta Chomik, bardziej napięta.

Musisz porozmawiać z chomika karłowatego, podczas gdy on / ona jest w klatce. Czasami trzymać uczta w klatce podczas rozmowy z nim / nią w powolnym, spokojnym głosem. Pomoże to chomik powiązać swój głos traktuje iw końcu zaufać. Kiedy słyszy głos będzie wiedział, że oznacza to, że nie zaszkodzi. To zajmie trochę czasu. Nie być w pośpiechu!

Nadszedł czas, by odebrać swój Chomik. Nie bój się! Spowoduje to usunięcie wszelkich zapachów, które mogą mieć na rękach. Założyć rękawice gumowe i odebrać mu / jej się. korzystnie około brzuch. Gdy masz go w ręku, przenieść go do ręki, bez rękawicy. (Czy uczta w tej ręce, gotowe). Następnie w miękkie głosem mówić do niego i pogłaskać go w tym samym czasie. Spowoduje to uspokoić chomika, który oznacza, że ​​nie zaszkodzi. Twój chomik jest oswojony, tak po prostu!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s