koty · psy

zdrowe oczy u psów i kotów – co zwrócić uwagę

zdrowe oczy u psów i kotów – co zwrócić uwagę

Utrzymanie zdrowe oczy ma istotne znaczenie zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Obszar wokół oczu, a także same oczy jest bardzo wrażliwy obszar. Odkurzacz ten obszar jest utrzymywana oczu tym bardziej prawdopodobne zwierzęcia będzie zdrowy. Oczy swojego zwierzaka są kluczowe dla ich bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele substancji i warunków, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia oczu swojego zwierzaka i rozumienia oznaki pewnych problemów mogą pomóc w przewidywaniu i traktują te problemy, zanim trwale wpłynąć na wizję swojego zwierzaka.

Czerwone oczy
Czerwone oczy sygnalizuje wiele różnych stanów zapalnych i chorób zakaźnych, od spojówek jaskry. Najczęstsze schorzenia związane z czerwonymi oczami swojego zwierzaka są poniżej.

Zapalenie spojówek
Spojówek jest zapalenie błon śluzowych oczy. Jest to najczęstsza choroba oczu wszystkich zwierząt domowych i ma szereg przyczyn. Spojówek może być spowodowane przez infekcje wirusowe lub bakteryjne, pasożytem (jak kleszcze) i alergie. Kleszcze, w szczególności może nadawać szereg pasożyty, które mogą powodować zapalenie spojówek.
Leczenie spojówki oka obejmuje utrzymywanie czystości i eliminuje przyczynę zapalenia.
Psy z alergiami i rasowych kotów są najbardziej podatne na zapalenie spojówek.

zapalenie rogówki
Zapalenie rogówki powoduje powierzchowne naczynia krwionośne i pigmentację oka. To może zmniejszyć wizji nieleczona. Jest częstym zaburzeniem oka, zwłaszcza wśród owczarków niemieckich, a zaczerwienienie często towarzyszy gruby, lepki śluzowej wydzielina z oczu. W ostrych i przewlekłych przypadków powierzchnia oka zostanie infiltrowana naczyń krwionośnych, i może twardnieć powodu podrażnienia długi okres. Może być również owrzodzenia tkanki oczu na skutek zapalenia rogówki.
Leczenie zapalenia rogówki obejmuje zrywanych używki i leki przeciwzapalne. owrzodzenia oka może wymagać interwencji chirurgicznej.
Większość chorób oczu zewnętrzne traktuje przeciwbakteryjnych kropli ocznych, które muszą być stosowane kilka razy w ciągu dnia. Nowsze technologie, które leczą infekcje oczu u psów obejmują bioadhezyjnego ocznej wkładkę leków, które mogą być umieszczone w oku, aby uniknąć codziennej dawki leku i uczynić zgodność z leczeniem łatwiejsze.

Zapalenie gruczołu ocznego
Zapalenie gruczołu jest wypadanie gruczołu trzeciej powieki. Jest to najczęściej u młodych psów, szczególnie pekińczyki, buldogi, beagle i cocker spanieli. Gruczoł zostaje zainfekowany, podrażniona i stan zapalny.
Leczenie chirurgiczne jest wiśniowe oko wymiana gruczołu.

zapalenie twardówki
Zapalenie twardówki jest stanem zapalnym z białego nieprzezroczystego zewnętrzny płaszcz otaczający gałkę oczną. Może to wynikać z choroby pasożytniczej jak borelioza lub toksoplazmozy. Nieleczone może doprowadzić do utraty oka. Czerwona obszarze wokół oczu mogą wystąpić nagle i jest zwykle trudne, nierówne i nieruchome.
Leczenie twardówki często miejscowe steroidy.
zapalenie błony naczyniowej oka
Zapalenie błony naczyniowej jest stanem zapalnym dróg oddechowych lub rozerwaniu kanałów tęczówki. Zazwyczaj wynika z choroby podstawowej. Twój pies może wykazywać oznaki bólu oczu, przepełnione łzami, wrażliwość na światło, na powieki skurcze i małych uczniów. Nieleczony, może to doprowadzić do uszkodzenia wzroku i prowadzić do jaskry. Może to być również pierwszym objawem poważniejszych, choroby zagrażającej życiu.
Leczenie błony naczyniowej oka jest zależna od przyczyny.

Jaskra
Jaskra jest podwyższenie ciśnienia w gałce ocznej. Podobnie jak u ludzi, jaskra może prowadzić do nieodwracalnej ślepoty. Objawy jaskry są duże źrenice, Cloudy uczniów i zaczerwienienia.
Leczenie ostrej jaskry należy natychmiast rozpoczęła i powinna być skierowana w stronę szybko zmniejszając ciśnienie zanim nastąpi trwałe uszkodzenie.
Rasy najbardziej podatne na jaskrę są amerykańskie cocker spaniele, Bassets, drut teriery fox, Boston teriery, syberyjskie husky, cairn terriery, chow chow, norweskie psy Ełku i miniaturowe pudle.

zaćma
Zaćma są białe plamy w soczewki oka, które osłabiają wzrok i powodują ślepotę. Zaćmy może być genetycznie lub może być spowodowane przez cukrzycę, albo przez infekcje opryszczki, takich jak psi psów parovirus-2 i psiego adenowirusa-1. może to być również spowodowane przez uraz oka, niedożywieniem, radioterapią lub toksyn.
Leczenie zaćmy jest chirurgiczne usunięcie gdyby istotnie upośledzać widzenie.
Istnieje szereg ras może odziedziczyć skłonność do rozwoju zaćmy. Obejmują one Sznaucer miniaturowy, Boston Terrier, Golden Retriever, Labrador Retriever, Chesapeake Bay Retriever, Siberian Husky, American Cocker Spaniel, Owczarek staroangielski, Standardowy Pudel springer spaniel walijski i Owczarek niemiecki.

Krwawienie w oku
Krwawienie w oku jest zazwyczaj wynikiem urazu lub zapalenia. Leczenie w warunkach, w zależności od przyczyny.
Opryszczka wirusowa spojówek
Opryszczka wirusowe zapalenie spojówek jest bardzo powszechne u młodych kociąt, zwłaszcza tych, którzy mają do czynienia z innymi naprężeń na ich systemie jak pchły, środowiska zimne i złe odżywianie. kocięta Outdoor, dzikie kotki i kocięta w schroniskach są szczególnie podatne na zapalenie spojówek kotów.

łzawienie oczu
Łzawienie oczu mieć wiele przyczyn. Jednym z bardziej popularnych jest entropion, stan, w którym rzęsy włączyć do wewnątrz. Zabieg czyszczenia oczu ostrożnie mokrym wacikiem i usunąć wszelkie zanieczyszczenia z kąta oka. Tendencja do łzawienie oczu spowodowane przez włosy i rzęsy w oku można najlepiej leczyć poprzez utrzymywanie czystości w górny węzeł pieczywa z najlepszych węzłów.

Trichiasis
Trichiasis jest warunkiem, który powoduje pewne rzęsy rosną wewnątrz i natrzeć na powierzchni oka. można w końcu powoduje bliznowacenie rogówki i doprowadzić do utraty wzroku.
Leczenie Trichiasis jest chirurgiczne usunięcie nieprawidłowych rzęs.

Żółtaczka
Żółtaczka jest zażółcenie w białek oczu. Istnieje wiele przyczyn żółtaczki, a zwierzę powinno być postrzegane przez lekarza weterynarii w celu ustalenia przyczyny. Niektóre z możliwych przyczyn należą zapalenie wątroby, zakażenia dróg moczowych, zapalenie trzustki, kamienie żółciowe, niedokrwistość, leki i infekcje wirusowe.
Leczenia zależy od przyczyny choroby.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s