psy

Terapia Psów (dogoterapia) – Fascynujące Fakty

Terapia Psów (dogoterapia) – Fascynujące Fakty

Nikt nie ma większej miłości niż terapia z psem. Codziennie wokół miliony ludzi na całym świecie przeżyć niesamowitą więź między ludźmi i psami. To jest to, co stanowi podstawę tego, co staje się tak potężny sposób leczenia dla wielu ludzi w długoterminowych zakładach opieki zdrowotnej, domach opieki i szpitalach.

Zwierzęta zostały uznane za pozytywny wpływ, jeśli chodzi o obniżenie ciśnienie krwi, poprawia poczucie osamotnienia, zmniejszając depresję i podniesienie poczucia własnej wartości. Niektóre badania wykazały, ludzie, którzy są wokół psów mają niższy poziom trójglicerydów i cholesterolu niż kogoś, kto nie jest narażony na psa. Faktem jest, że psy mają działanie uspokajające i terapeutyczny wpływ na ludzi.

Kiedy pies odwiedza placówki opieki zdrowotnej, każdy korzysta z ich obecności. Zamieszkania i / lub pacjentów, personel jak i goście są dotknięte przez specjalną magię tych futrzanych przyjaciół doprowadzić do ich zakładu. Życie w długotrwałym zakładu opieki może być samotny i często nudne dla niektórych zamieszkania. Wizyta psa zrywa z codziennej rutyny i te wspaniałe istoty mają un-caning zdolność do stymulowania umysłu w dramatyczny sposób.

Różne rodzaje Therapy Dogs

Istnieją dwa typy rozpoznawalne Therapy Dogs. Najbardziej powszechne są psy, które są używane do zwiedzania domach opieki, długoterminowych zakładów opieki zdrowotnej, szpitale i szkoły. Psy te są nazywane “Terapeutyczna Nawiedzenie Dogs”. Drugi rodzaj jest znany jako “zwierzę” Assisted Therapy psów. Ta klasyfikacja Terapia pies jest używany do ludzi, którzy mogą mieć choroby psychiczne lub fizyczne.

Statystyki

Począwszy od roku 2007, istnieje około 18000 Therapy Dogs zarejestrowanych organizacji Międzynarodowe nazywa Therapy Dogs. Ta organizacja wolontariuszy poświęcony jest regulacji, testowania i rejestracji psów terapeutycznych i ich obsługi wolontariuszy na potrzeby wizyt terapeutycznych. W Kanadzie, najbardziej rozpoznawalnej organizacji, która ocenia i testuje potencjalne Therapy Dogs nazywa St. Johns Ambulance. W 2007 roku organizacja ta miała 2300 wolontariuszy psy zarejestrowane w swoim programie i zwiedzili szacunkowo 68.000 pacjentów, co przełożyło się na około 146 tysięcy godzin wolontariuszy. Istnieje wiele obiektów na terenie całego kraju, które również specjalizuje się w szkolenia pracowników i ich rodziny psa stać zespół dogoterapii.

Jak rozpoznać dogoterapii

te psy są zazwyczaj uznawane przez kolorową kamizelkę pelerynę lub kurtkę ze specjalną łaty naszyte na ubrania. W Kanadzie, program St. Johns Ambulance Terapia pies używa specjalnego bandana i kartę identyfikacyjną, która wskazuje, że pies został przetestowany i certyfikowany. Każda prowincja lub stan może mieć swój własny sposób identyfikacji zespół dogoterapii. Może on zawierać wiele dziobowej wspomniano odzieży lub ID karty i / lub obsługi mogą nosić specjalną kamizelkę lub koszulę wskazując, że są wykwalifikowany zespół.

Przepisy o dostępie

Terapia pies, który jest uznawany za “Therapeutic Nawiedzenia Dog” nie mają te same prawa dostępu jako “Animal Assisted Therapy Dogs”. W Stanach Zjednoczonych, skontaktuj się z lokalnymi urzędnikami państwowymi lub na stronie internetowej Amerykanina działać z niepełnosprawnością. W Kanadzie, odwiedź prawach do osób niewidomych lub kanadyjskiej stronie internetowej Komisji Praw Człowieka.

Jak można Make A Difference

Ty może stanowić ogromną różnicę w życiu wśród wielu ludzi, by stać się wolontariuszem dogoterapii obsługi. Dowiesz się i docenić szczególną więź masz z własnym psem, a jednocześnie będzie przyczynia się do zdrowia i dobrego samopoczucia wielu ludzi, którzy mogliby wykorzystać pozytywny wpływ psa. Należy skontaktować się z lokalnym centrum szkolenia lub badania, aby dowiedzieć się, jak ty i twój towarzysz, psów, może dokonać zmian w zespole dogoterapii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s