koty

metabolizm u kota

metabolizm u kota

miłośników kotów, którzy posiadają koty w domach zazwyczaj wyglądają po ich pielęgnacji, żywienia lub część szkoleniową. Jednak zrozumienie metabolizm kotów jest równie konieczne, ponieważ umożliwia właścicielom zwierząt domowych, by poznać temperament, charakter i zwyczaje swoich kotów. Metabolizm oznacza trwające fizycznego, jak i chemiczne zmiany, które zachodzą w organizmie kota.

metabolizm zdrowych kotów można znaleźć kontroli poziomu glukozy w ich krwi. To musi być w zakresie od 80 do 120 mg / dl (miligramów na decylitr).

Stąd, koty muszą odpocząć i mają tendencję do dużo spać. Ich trwania snu są zwykle od 12 do 16 godzin. Nie spać nieprzerwanie przez tych wiele godzin, a nie biorą krótkie drzemki, które razem sumują się do 12 godzin. Pomaga im, aby oszczędzać energię. Niektóre koty spać przez znacznie dłuższy okres około 20 godzin w ciągu 24 godzin. Być może, że to może być powód, dla którego ludzie odnoszą się do osób, które śpią coraz częściej jako “posiadające nap kota”.

Czynniki metabolizmu:

Temperatura ciała jest głównym czynnikiem metabolizmu kota. Warstwa tłuszczu pod skórą chroni go przed ostrymi zimami. A Temperatura ciała zdrowego kota jest zazwyczaj w ciągu 38 do 39 stopni Celsjusza. Kot zakłada gorączkowe, jeżeli jego temperatura ciała jest równa 39,5 stopni Celsjusza lub większy. Ponadto, jeśli temperatura ciała kota jest niższa niż 37,5 stopni Celsjusza, które kot hipotermii.

Serca bicie kota waha się od 140 -220 uderzeń / minutę. Jeśli kot jest na spree polowania, jego tętno staje się większa. Zważywszy, że bicie serca kota w pozycji spoczynku jest w 150-180 uderzeń / minutę.

Ze względu na fakt częstego moczenia natury, często wchodzi w fazę większej nadpobudliwość i żywotności. Zdarza się głównie w czasie wieczornych, a więc miłośnicy zwierząt odnoszą się do tego etapu happy hour lub zła godzina lub wieczorem szaleństwa.

Temperament kotów różni się i zależy od ich rasy. Krótkie włosy i koty są zazwyczaj chudszy, a tym samym bardziej energiczny, a długie włosy kotów i wyższy koty są cięższe i nieaktywne.

Opis:

Koty są mięsożerne, więc mają tę wyjątkową zdolność do metabolizowania białko w mięsie cukru i węglowodanów. Większość ludzi karmić koty z suchym diecie kotów, które jest powszechnie dostępne na rynku. Niemniej jednak, metabolizm kota jest taka, że ​​przetwarza suchej karmie do węglowodanu, który nie jest, biorąc pod uwagę ich stan zdrowia.

Daj im wysokie diety białka, takich jak żywność na bazie mięsa, aby były aktywne i zdrowe. Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się wielu właścicieli kotów jest ich koty jedzą dużo czasami, a czasami, nie jedzą w ogóle. W takim przypadku, ludzie muszą wiedzieć, że jest to po prostu naturalne, ponieważ metabolizm kota jest przystosowany do “leczenia i kryzys” cykl.

Dlatego też, jeśli koty bez jedzenia przez wiele dni, ludzie potrzebują nie trzeba się martwić. Wystarczy poczekać i koty zaczną jeść, gdy są głodne. Stąd też w tym wszystkim chodzi metabolizm kota.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s