koty

zachowanie kotów

zachowanie kotów

Ludzie i koty żyją razem od wielu tysięcy lat. W tym czasie koty poszły od dzikich zwierząt, bogów (w starożytnych egipskich razy), na zwierzęta domowe, koty roboczych żyli na farmach i okrętów, ale zachowanie podstawowe kot pozostał niezmieniony. To dlatego, że dążenie do snu i na zarysowania i grać w ciągu dnia, a nocą grasują, napędzany jest przez naturalne instynkty, które pozostały na niezmienionym poziomie pomimo tysiąclecia udomowienia.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o zachowanie kota jest prosta, aby go obejrzeć. Koty mogą być czuły i powściągliwy, odważny i strach, zabawny lub leniwi, w zależności od nastroju i pory dnia. Obserwując ci kota ściśle dowiesz się wiele o zachowanie kota w ogóle, a dokładniej o osobowości kota i jego upodobań.

Z biegiem czasu, to na pewno zaczniesz widzieć wzory zachowań kota. Dowiesz się, gdy twój kot lubi być zabawny i jeśli lubi być cicho. Możesz dowiedzieć się, kiedy Twój kot jest aktywny i kiedy śpiąca. I dowiesz się, jakie rodzaje bodźców zewnętrznych nielegalnego odpowiedź i jakie reakcje one wywołać.

Ta wiedza i zrozumienie będzie Ciebie i Twojego kota dogadać lepiej pomóc. Gdy już wiemy co Twój kot upodobań, można uniknąć oddania swojego kota w sytuacjach, które czynią go nieszczęśliwym, a będziesz w stanie lepiej zorganizować swoje otoczenie dla niego. Ponadto lepszym zrozumieniu zachowania Twojego kota, to znaczy, że nie będzie oczekiwał rzeczy z Twojego kota, które są nienaturalne do niego, a te zachowania, które nie wykazują Twój kot nie będzie zaskoczeniem dla Ciebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s