gady

węże Boa – 4 najlepsze gatunki do hodowli

węże Boa – 4 najlepsze gatunki do hodowli

Boa są wśród najlepszych węży zachować jako zwierzęta domowe. Podczas gdy większość dużych węże boa są, a niekoniecznie nadaje się do właścicieli z braku doświadczenia, w moim umyśle nie ma lepszego węża. W rzeczywistości, po 25 latach utrzymywania węże, czy mogę tylko jedno, że na pewno będzie boa!

Ogólnie boa, podczas gdy duże i silne, są zwykle radość sobie i ogólnie uległych przez naturę. Istnieje 28 gatunków uznanych boa, a wiele z nich mogą być trzymane w niewoli, choć niektóre z nich są z pewnością bardziej korzystne niż inne. Jest to poradnik do 4 gatunków najlepiej nadających się do niewoli.

Wspólna Boas boa cesarski
Wspólna Boas, nazywane także Ameryki Środkowej Boas lub kolumbijskiej Boas zakresie od Meksyku do centralnej Ameryki Południowej. Zmienny w wyglądzie, a także siedliska, że ​​rozwijają się wszędzie, od lasów deszczowych szorować-land. Większość Boa dusiciele w niewoli są wspólne Boas, z których większość pochodzi z Kolumbii.
Choć nikt nie jest doskonały boa wąż zwierzę, wspólne Boa przychodzi najbliżej osiągnięcia tego tytułu. Oni wydają się być znacznie tańsze niż inne boa, takich jak Red rozkładem, a mimo to nadal są piękne węże, często z wielkim znaczeniami. Są one zwykle bardzo posłuszny, zazwyczaj weźmie rozmrażane zdobycz bez trudności iw ogóle są łatwe w pielęgnacji.

Tendencję do być trochę mniejsza niż Red tailed Boas, boa cesarski generalnie osiągnąć 6 – 9 stóp długości, jak osoba dorosła. Mężczyźni mają tendencję do być trochę krótsze i mniej dobrze zbudowany niż kobiety, a seks może być zwykle ustalane przez ostrogi odbytu, które są dość widoczne na mężczyzn
Noworodki będzie około 14 – 20 “cale przy urodzeniu, a normalnie rozpocząć podawanie dobrze na rozmytych myszy wkrótce po ich pierwszej szopie jeśli podano optymalne warunki.
Jeśli chcesz pięknej węża, który jest stosunkowo łatwe w pielęgnacji i dobrej obsłudze, wspólna Boa może okazać się idealnym wyborem

Red tailed Boa Dusiciel Boas Constrictor
Prawdziwy Red Tails znajdują się tylko w dorzeczach Amazonki i Orinoko w północnej Brazylii, Peru, Surinam wschodniej, Gujany i południowej Kolumbii. Są one na ogół jasnym kolorze uderzające oznaczenia siodło, które są bogatym czerwonym graniczy w kolorze czarnym, na przedniej trzeciej węża.
Ogólnie dłużej i mocniej zbudowana, że ​​wspólne boa, Red Tails może wzrosnąć do ponad 12 stóp długości, chociaż 9 – 10 stóp jest bardziej powszechne.
Są one na ogół uważane za odpowiednie dla bardziej doświadczonych hodowców, głównie ze względu na większy rozmiar oraz fakt, że są one trudniejsze do rozrodu w niewoli niż wspólne boa. Są one również znacznie droższe od zwykłych boa. Mimo, że nadal są potulne i na ogół łatwe w pielęgnacji węży. Jeśli jesteś przygotowany na duże rozmiary i może pomieścić wystarczająco dużą komorę, są naprawdę uderzające zwierząt. Duża osoba dorosła wymaga obudowę z co najmniej 6 ‘o długości od 3’ i zazwyczaj ma jumbo szczura lub królika, raz na dwa tygodnie.

Dumeril za Boas Boa dumerili
Dumeril jest CITES chronione gatunki z Madagaskaru. CITES status tego gatunku oznacza, że ​​WC lub CF hodowlanych próbki nie mogą być wywożone, ale nie przeszkadza to węże CB przed utrzymane. Jeśli nie kupić Dumeril za Boa jednak trzeba będzie CITES dokumentów, aby udowodnić swoje pochodzenie i być mikro rozdrobnione. Wszelkie renomowanych hodowca lub sprzedawca z Dumeril za Boas na sprzedaż będzie w stanie zorganizować dokumenty i doradzanie w mikro odpryski (dorośli powinni już być rozdrobnione, ale młode osobniki zbyt małe, aby być rozdrobnione będzie wymagać wizytę do weterynarza, że ​​chip włożona, gdy są one wystarczająco duży.
Są doskonałą alternatywą do wspólnej lub Red Boa dla hodowców chcących dużą boa, ale obawiają się idei posiadania o 8 – 10 stóp węża. Te węże bardzo rzadko przekracza 7 stóp długości, a dorośli często nie przekraczają 5 stopę.
Podobny hodowla wspólne Boas jest wymagane dla Dumeril, choć niektóre osobniki mogą być bardziej problematyczne do paszy i są nieco bardziej podatne na stres.

Rainbow Boas boa tęczowy
boa tęczowe biorą swoją nazwę od opalizacji na ich skórze, gdy są one narażone na działanie promieni słonecznych lub innego źródła jasnego światła. Istnieje kilka podgatunków, znalezione w większości krajów Ameryki Południowej, a wśród nich brazylijski (E.C. CenchriaI) i kolumbijskiej (E.C. Maurus) występują najczęściej w niewoli.
W ogóle, Rainbow Boas są uważane za bardziej zaawansowany wąż, i nadaje się tylko do doświadczonych herpetoculturists. Wynika to głównie ze względu na fakt, że mają one zazwyczaj znacznie mniej tolerancyjne niż obchodzenia takich jak węże boa dusicieli. Czy to nie Rainbows Boas nadają być trzymane jako pierwszy wąż naprawdę zależy od tego, co chcesz z węża. Jeśli chcesz węża, który można obsługiwać bardzo dużo, kiedy tylko chcesz, a nie martwić się zbytnio o wąż jest agresywny, a następnie Rainbow Boa prawdopodobnie nie jest dla ciebie. Jeśli jednak chcesz pięknej węża, który można obserwować w wiwarium w sposób, jaki można podziwiać ryby w akwarium, to naprawdę nie ma powodu, dla którego Rainbow Boa nie mógł być trzymane jako pierwszy wąż, pod warunkiem, że są nadaje mu środowiska i opieki potrzebuje.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s