chomiki

Jak długo żyją chomiki na wolności

Jak długo żyją chomiki na wolności

Podobnie jak wiele innych zwierząt, chomiki karłowate w środowisku naturalnym są często w stanie mieć dłuższą żywotność karzeł chomika niż przeciętnie. Nie, nie jest jakaś magiczna wróżka chomika dając chomiki w dzikich dłuższe życie. W rzeczywistości jest to bardziej niebezpieczne dla chomika do życia w środowisku naturalnym niż w niewoli (jak można sobie wyobrazić). Istnieje ekstremalne zmiany temperatury, lisy, ptaki drapieżne, a także wszelkiego rodzaju niebezpiecznych rzeczy w środowisku naturalnym. Ale jeśli życie chomik nie jest przerwana przez drapieżnika, zwykle ma zdrowszego trybu życia w środowisku naturalnym.

Dzieje się tak dlatego, pomimo wszystkich niebezpieczeństw, dziki ma coś, że ściany z tworzywa sztucznego siedliska nie, i to jest naturalne składniki dla zdrowia karłowata chomika. Chomiki żyli w środowisku naturalnym przez długi, długi czas. Więc nic dziwnego, ich ciała są przystosowane do przetrwania w tym środowisku, a dzikie zapewnia im doskonałych składników do ich stanu zdrowia.

Trzy z głównych kluczy do żywotności karłowata chomika są geny, jedzenie, i ćwiczenie. Problem z chomików w niewoli jest to, że wiele osób nie dać tych facetów właściwą starannością i w rezultacie niespodziewane ciąże i niewłaściwe hodowla może się zdarzyć. Można to łatwo doprowadzić do niezdrowych dzieci, zwłaszcza jeśli występuje chów wsobny.

W celu uzyskania zdrowych chomików w niewoli, zawsze należy podjąć odpowiednie środki ostrożności w celu zapobieżenia krycie i nigdy Breed członków tej samej rodziny. Ponadto, przyjmując, jeśli starannie wybrać chomika, można łatwo mieć chomika z wielkich genów i że jest prawdopodobne, aby żyć długo, zdrowe życie.

Druga rzecz chomika nie zawsze dostać niewola jest odpowiednia dieta. Weź stronę z książki Matki Natury i karmić chomika zdrowej diety, która jest na równi z dietą w środowisku naturalnym.

Wreszcie pet chomika nie zawsze wystarczająco dużo ćwiczeń. W niewoli, chomiki są stłoczeni w klatce. Muszą wyjść i biegać. W naturze oni mogli uruchomić mil na otwartych równinach każdej nocy. Mają też nieskończoną ilość brudu wykopać i tunel. Jeśli masz zwierzaka Chomik, a przynajmniej powinien mieć koła i piłkę (a duża klatka nie zaszkodzi).

chomika powinny być w stanie żyć tak długo, jeśli nie dłużej, w niewoli niż w środowisku naturalnym. Istnieją przypadki, w których chomiki żyli tak samo jak 5 lat w niewoli. Chomiki na wolności może być zdrowsze, ale jeśli podniesie je w prawo, można dać chomików pet równie zdrowe życie oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu w domu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s