koty

Jak koty odnajdują drogę powrotną

Jak koty odnajdują drogę powrotną

Koty znane są bardzo inteligentne, czy chcą, byśmy wiedzieli, czy nie. Każdy wie, że niesamowite zdolności danego Feline obejmują będąc w stanie chodzić na malutkich powierzchniach, szybko biegać i wylądować na nogach, jeśli upadną. Jednakże, jeden z najbardziej niewiarygodnych możliwości naszych kocich przyjaciół nie jest znany, ponieważ prawie ukryty szósty sens dla nich. Ten dodatkowy sens jest możliwość bazowania kota. Podobny do ptaków, kotów mają zasiedlania umiejętności, które pomogą im znaleźć drogę do domu z odległości do 3 mil. Jak to jest możliwe?

Koty mogą przypisują ich zdolność naprowadzające do ich wspaniałego węchu, ich bystrym wzrokiem i ich wewnętrznego kompasu.

Oczy

Podczas oglądania danego kocich oczu użytkownika, można zauważyć, że ich uczniowie są bardzo aktywne. źrenice kota może wahać się od bycia naprawdę małe i cienkie, bardzo duże i szerokie. Kiedy ich źrenice są rozszerzone naprawdę szeroka kot jest w stanie zobaczyć jego powiększenie ich otoczenia. Będąc w stanie zobaczyć tak dużą część swojego otoczenia, koty są w stanie zrobić mapę mentalną, gdzie są. Dzięki temu nasi przyjaciele kotów śledzić obszarach, które zostały one wcześniej, co pomaga im odnaleźć drogę do domu.

Nose

Koty mają bardzo wrażliwe nosy i mają węch, który jest 14 razy większa niż w sensie człowieka węchu. Ponadto koty są w stanie opuścić swój zapach na różnych przedmiotów przez pocieranie się przeciwko nim lub dotykając je z ich łap. Różne obszary na ciele kota może zwolnić feromony, które oznaczyć różne powierzchnie z ich zapachem terytorialnym. Obiema ich feromonów i ich silne nosy, koty są w stanie wyczuć, gdzie zostały one wcześniej, aby mogły podążać ścieżką z powrotem do domu.

Wewnętrzny Kompas

wewnętrzny kompas Feline reaguje na różne pól magnetycznych na powierzchni ziemi. Ponieważ zauważą zmiany w polu magnetycznym wzdłuż ich podróży, koty są w stanie wyczuć kierunek, z którego pochodzą, i podążać tą dom trasy. Ponadto, podobnie jak u ludzi, którzy korzystają z kąta słońca nakreślić swoją lokalizację, koty są w stanie znaleźć ich dokładną pozycję za pomocą kąt Słońce jako przewodnika.

Wykorzystując te trzy niezwykłe zmysły, koty są zwykle w stanie znaleźć drogę powrotną do domu. Ta niesamowita możliwość bazowania może być pocieszające dla właścicieli zwierząt domowych, które niedawno utraciły kociego przyjaciela; Jednak nie wszystkie koty są w stanie znaleźć drogę do domu. Z tego powodu należy być zawsze na poszukiwania, jeśli twój przyjaciel kotów niedawno zaginął.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s