koty

kot abisyński

kot abisyński

Abisyńskiej kot jest powszechnie uważa się, że sięgają do 1860 roku, pochodzący z Etiopii, ale niektórzy twierdzą, że rasy sięgają do starożytnych kotów Abisynia, nazywa się teraz Egipt.

jest to jedna z najstarszych znanych ras, pierwszy z nich udaje się do Anglii w 1868 roku Abisyńskiej został oficjalnie uznany za odrębną rasę w 1882 roku

oni znane są ze swojej inteligencji, litheness ostry i wyrafinowany, przyjemnym postawę, często staje się bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Abisyńczycy są ekstrawertykiem i umyślnego z natury ciekawy i przygód będącego normą; są one aktywne, zabawny i ciekawski

Ten kot ma średnią długość ciała z dobrze rozwiniętymi mięśniami, i krótkie, jedwabiste, płaszcze porządku, przylegająca!; ich twarze mają okrągłe, migdałowe oczy, zielone, piwne lub bursztynowy kolor. Mają nogi umiarkowanej długości; Rozmiar-mądry mają tendencję do ważą od 4-7.5kg (9-16lb).

Ogon jest dość długi, szeroki u nasady, zwężający się do punktu. Abyssinian mają drobnych struktur kostnych i ich łapy są małe i owalne

uszy kota są czujni i stosunkowo duże, szerokie i przyłożył u podstawy.; one mieć kształt litery M oznakowanie znaleźć w futra na czole.

Abisyńskiej ma “cyknęła” płaszcz, co oznacza, że ​​każdy włos, w jasnym kolorze, ma kilka ciemne pasy, które są równomiernie rozmieszczone. Ten barwiące wyniki w idealnym kamuflażem dla suchych terenów pustynnych w Afryce Północnej.

Te dni, abisyński jest w wielu różnych kolorach. Wszystko, od czerwieni poprzez płowa, bzu, cynamonu, bitą śmietaną i czekoladą, między innymi.

Są to popularne rasy kotów i są ogólnie zdrowe wyjątkiem okazjonalnych ślepoty, zwłaszcza dziedzicznej postaci zwanej zanik siatkówki. Mimo podejmowania dobrych kompanów mogą być podejrzliwy w stosunku do obcych

Abys termin używany czule przez właścicieli, są odporne i elastyczne, jak i zwierząt są popularne rasy za pokazanie.; dobry wybór dla każdego przyszłego właściciela kota!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s