chomiki

Jak mam dbać o chomiki karłowate?

Jak mam dbać o chomiki karłowate?

Wszystkie gatunki chomików karłowatych to kochane zwierzęta, i pomimo faktu, że są one znacznie mniejsze niż ich syryjskich krewnych, potrzebują takiej samej ilości opieki jakości. Jak dbać o chomika może wydawać się uciążliwe, ale wszystkie trudy zostaną zrekompensowane przez radość będziesz miał z tych wspaniałych stworzeń.

Zazwyczaj chomika może być kruche, zabawny i może uciec szybko. Ze względu na ich wielkość, można je łatwo dopasować przez małe szczeliny i otwory więc trzeba zabezpieczyć je w zamkniętym obszarze mieszkaniowym. W swoich początkach, chomiki żyją w tunelach, że kopać piasku i brudu, jednak w domu ustawienia mogą znajdować się w plastikowej obudowie rurowej, które można nabyć w sklepach z artykułami dla zwierząt. Przy wyborze ich siedlisk, trzeba wziąć pod uwagę wielkość i liczbę chomików przeciwko wymiarów obudowy za. Oczywiście wspólne siedliska dla chomika są zbyt wielka dla nich więc będą mieć trudności w poruszaniu się i wspinaczki.

Na szczęście, można kupić mniejsze rurowe siedliska, które są przeznaczone w szczególności dla małych chomików i myszy. Chomika mogą rozwijać się w zbiorniku 10-20 galonów lub nawet w klatce drutu. Ponieważ chomiki są aktywne fizycznie w przyrodzie, można umieścić małą tarczę wewnątrz klatki dla ich działalności bieżącej. Badania wykazały, że chomiki może obsługiwać do pięciu mil na noc w ich kole, więc upewnij się, że jest to dobra jakość cicho jeden, jeśli chcesz spać!

Aby poradzić sobie z setkami instynktów chomików “, należy umieszczenie podłoża na dnie klatki. materiały wolne od kurzu i chłonne, takie jak trociny mogą być używane, z wyjątkiem produktów opartych cedru lub sosny, ponieważ mogą one powodować problemy z oddychaniem. Substraty są wykorzystywane przez chomiki budować własne prywatne gniazd. Można również innych materiałów gniazdowania jak ręczniki papierowe, bawełniane, rozdrobnione papieru lub tkanki. Zawsze należy pamiętać, że trzeba całkowicie usunąć podłoże i wymienić go na nowy o cotygodniowym.

Pod względem spożycia żywności, chomika jedzenia, tak samo jak w większej chomika syryjskiego, bo mieć ultra wysokiej metabolizm. Lubią jeść różne rodzaje granulek, nasiona, suszone owoce i warzywa. Dwarf Chomiki mają tendencję do przechowywania żywności w ich gniazd, dlatego należy dostarczać je w świeżej żywności i wody przez cały czas. Właściciele muszą również podać swoje zwierzęta jakieś zabawki do żucia. Ponieważ zęby ciągle rosną chomiki “, posiadają stałą chęć skubać wszystko, co w ich otoczeniu. Jeśli nie mają zabawek, najlepiej wykonane z drewna, będą one gryzienia części ich plastikowej obudowie rurowej i może dobrze skończyć z powodu kontuzji. ​​

Oprócz zmieniających klatki podłoże chomika regularnie, należy również myć klatka i wszystkie jego akcesoria cotygodniowo z lekkim roztworem wody z mydłem. Po wypłukaniu klatkę dokładnie o to, że jest całkowicie suchy przed umieszczeniem w nowym podłożu. Wreszcie, należy unikać używania agresywnych środków chemicznych, które mogą podrażnić chomika.

Chociaż są małe, karłowate Chomiki potrzebują tyle opieki, jak każdy kot, ale są to wspaniałe zwierzę, a ty i twoja rodzina ma wiele godzin radość oglądania i grać z nimi, więc co czekasz?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s