papugi

czym nie karmić papugi

czym nie karmić papugi

Idealna dieta papugi. Spór toczy się wokół wykorzystania zarówno naturalnej żywności podobny do papuga zje w środowisku naturalnym lub “opracowanych diet” lub granulek zawierających wszystkie składniki odżywcze potrzebne papuga może na codzień. Pomimo faktu, że nie jesteśmy w 100% pewni, co byłoby idealnym pokarmem dla naszych papug, istnieje kilka rzeczy, które należy unikać za wszelką cenę.

1. zbyt słodkie lub słone jedzenie
Nadawanie papudze słodkim lub słonym żywności na co dzień może być bardzo niezdrowe dla nich. Ich system trawienny jest zbyt słaba do obsługi dużych ilości soli i nie mogą wydalać ilość soli jedzą, co powoduje, że pozostają w systemie i powodować szereg problemów długie lub krótkie utrzymujące.

2. Produkty mleczne
Niektóre “czasopisma” stwierdzają, że zwierzę powinno się codziennie ilości jogurtu lub innych produktów mlecznych w małych średnich ilościach, aby utrzymać poziom wapnia i utrzymać układ trawienny działa prawidłowo. Chociaż to byłby dobry pomysł, z psami, kotami i innymi zwierzętami ewentualnie, te diety z całą pewnością nie odnoszą się do papug, ponieważ papugi (dobrze, ptaki w ogóle) na laktozę. Można traktować je z niewielką ilością jogurtu lub małych kawałków sera, czy naprawdę nie ma innego sposobu, aby dać im swoje wymagania wapnia, ale upewnij się, że nie jest zbyt często, aby to zrobić, czy można uzyskać papugi chorego w ciągu parę dni.

3. łuskany orzech
Karmienie papugi łuskane orzeszki jest jedną z najczęstszych nawyków żywieniowych Miss-w ochronie ptaków. Wiele popularnych diet zawierać orzeszki wśród swoich składników, ale nie określa, że ​​powinny one być surowe, pozbawione orzeszki dobrej jakości. Powodem, łuskane orzechy ziemne są tak niebezpieczne jest to, że można je łatwo wytworzyć Aspergillus grzyb, chorobę, która spowoduje poważne problemy dla układu oddechowego swojej papugi. Ponadto, łuskane orzechy ziemne mogą być toksyczne, ponieważ produkują aflatoksyny, potężny czynnik rakotwórczy (substancja może powodować raka u zwierząt).

4. Różne inne rzeczy należy unikać karmienia papugi
Wśród niektórych innych składników, które nie powinny znaleźć się w zwierzę papugi miskę możemy obejmują czekoladę, cokolwiek zawierający kofeinę i alkohol, cebula, fasola fava oraz wszelkie żywności, która jest bogata w azotany. Istnieje również kilka ograniczeń, jeśli chodzi o owoce, awokado i nasion jabłek są szczególnie nieodpowiednie. Ponadto, ostatnio wykazano, że winogrona mogą wytwarzać toksyny, które mogą mieć wpływ na układ trawienny Parrot i choć nie jest to jeszcze udowodnione, że są one tak szkodliwe (jeśli są one szkodliwe w ogóle) dla wszystkich gatunków papug, powinny być unikane za bezpieczeństwo zmierzyć.
Jak widać, lista ograniczeń w odniesieniu do diety Parrot jest dość długa, ale jest to z pewnością łatwe do naśladowania, jeśli trzymać się podstawowych zasad żywieniowych dla ptaków. Należy również upewnić się, że wszelkie komercyjne pakiety pellet, które można kupić za papugą nie zawierają żadnych z wyżej ograniczonych środkach spożywczych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s