chomiki

Przysmaki dla chomików i innych gryzoni

Przysmaki dla chomików i innych gryzoni

Małe zwierzęta kochają jedzenie, zwłaszcza traktuje. Podając swoje małe zwierzątko te dodatkowe traktuje to świetny sposób, aby dodać do jego artykułów spożywczych i utrzymuje, że zdrowy i szczęśliwy. Należy zawsze pamiętać, że traktuje należy umiarkowanie, zwłaszcza słodkich lub tłustych. Przy wydawaniu traktuje należy również zastanowić się, jakiego rodzaju rzeczy, zwierzę powinno i nie powinno się jeść na przykład szynszyle powinny unikać słodkich pokarmów. Oto kilka rzeczy, małe zwierzęta będą lubią jeść:
Świeże owoce i warzywa:

Małe zwierzęta lubią jeść warzywa i owoce od czasu do czasu; nie tylko daje im pyszny smakołyk, ale również pomaga utrzymać swoje zęby krótkie i błyszczące futro. Warzywa, takie jak marchew, groszek i kukurydza cukrowa zrobić doskonałe wyborów. Upewnij się, aby dać z umiarem, jeden groszek czy kukurydza jest wystarczające dla chomika, a koniec marchewki dokona wystarczającą leczenia, zapewniają wykupić dowolną niezjedzone jedzenie tak, że nie będzie nudny i stanowić zagrożenie dla Twój zwierzak.

W dziale owoców można dać małe plasterki świeżego jabłka lub gruszki, arbuz, pół winogron lub truskawki lub jagody małych ilościach, takie jak czarna porzeczka, żurawiny i borówki. Nie karmić wysokich kwaśnych pokarmów, takich jak pomarańcze lub cytryny i unikać słodkich pokarmów, takich jak świeże banana. Należy również pamiętać, zarówno owoców i warzyw, aby ją umyć dokładnie, jak tam może być szkodliwe pestycydy lub pozostałości z nich.

Suszone owoce i warzywa:

Wiele sklepów zoologicznych będzie photography suszone owoce i warzywa dla małych zwierząt. Są to doskonały wybór, ponieważ mają one żadnych konserwantów i dodatków dodanych jak ty mogą znaleźć w supermarketach marek przeznaczonych dla ludzi!
Innym pozytywnym z nich jest wiele owoców są bezpieczne dla małych zwierząt, aby jeść suszone i dlatego są w olbrzymiej gamy. Oni również nie będzie nudny, więc można umieścić w misce żywności do Zing normalne jedzenie swojego zwierzaka.

Odmiany są oddzielne lub mieszane zwykle z orzechów kokosowych, orzechów ziemnych i popcorn! Niektóre typowe odmiany to: suszone banany, suszone truskawki, suszone kiwi, suszone papaja, ananas i owoce męczennicy, suszone por, suszonych pomidorów, suszone karczoch, suszone ziemniaki, suszone jabłka, suszone kokosowe i rodzynki.

Zioła i rośliny
Niektóre rośliny i zioła mogą być niebezpieczne dla Twojego zwierzaka, więc zawsze należy dowiedzieć się, po pierwsze, na ogół w przypadku wątpliwości tego uniknąć! Zawsze należy myć żadnych świeżych ziół i roślin przed podaniem ich do swojego zwierzaka! Wiele małych zwierząt będą mieli gryząc świeżej trawy i jeszcze bardziej cieszyć liści mniszka lekarskiego.

Suszone zioła i kwiaty są często sprzedawane jako smakołyki dla chomików i innych małych zwierząt, i generalnie bezpieczniejsze niż karmienia roślin domowych znaleźć. Także dlatego, że są one suszone nie trzeba się martwić o nich pisali. Można mieszać je z suchą karmą, aby uczynić go bardziej interesujące lub dostarczyć osobne miski dla mieszaniny.

Niektóre popularne zioła są Salvia, pietruszka, tymianek, Bulbiferous słonecznikowy (Topinambur), majeranek, kory wierzby, Milfoil, kwiatu lipy, Kozy Rue, Briar Rose, mniszek lekarski, cykoria, Chaber, babki, mięty, pokrzywy, rumianku, nagietka i czasami Birch Liście drzew. Wszystko to stworzyć wielki i ciekawy uczta dla chomika lub małego zwierzęcia.

Orzechy, nasiona, ziarna
Orzechy, nasiona, ziarna są idealne dla małych zwierząt, ponieważ pomagają szlifować dół zęby i zapewniają istotne oleje i tłuszcze do zdrowego wzroku, wzrostu i skórę. Większość żywności zapewniają one już tak wielu są niepotrzebne, jak traktuje. Jednak jeśli Twój pies jest na diecie pelet lub po prostu chcesz popsuć im te mogą być doskonałym wyborem.

Orzeszki ziemne, w skorupach, zrobić wielki smakołyk, że większość małych zwierząt będzie szaleją za. Jednak nie może być ostrożnym, aby dać aż zwierzę może zdecydować się jeść tylko orzeszki ziemne, które jest szkodliwe dla jego zdrowia. Chomiki mają dużo zabawy de łuskania odmiany “monkey nut”, co pomaga utrzymać zdrowe zęby też! Upewnij się, aby kupić orzechy zarówno dla dzikich ptaków lub chomików tak, że są one wolne od soli, konserwantów ani nic szkodliwego.

Podobny do orzeszków jest z nasion słonecznika, który może być mieszany z pokarmem lub podać oddzielnie, małe zwierzęta uwielbiają poświęcenie łuskę z dala od nich, ale podobnie jak orzeszki tylko karmić małą ilość i upewnij się, że są one bezpieczne dla małego stwora!

Wiszący bufety
Wykonane z ziarna, nasiona i inne smakołyki, te bary pyszne jedzenie może być zawieszony na klatkach lub wystrój wewnątrz obudowy. Nie tylko dostarcza wiele zębów gryząc smakołyki, ale wiele ćwiczeń też. Mogą one pochodzić w różnego rodzaju smaków, z miodem i nakrętki do Rose Petal, truskawka, banan, nasiona i owoce.

Czekolada dla chomików?
Nigdy nie powinno się karmić chomika czekoladę, ponieważ zawiera wiele substancji chemicznych, które są szkodliwe dla swojego małego pupila. Jednak wiele smakołyki sprzedawane są jako “Chocs chomika” Te są rzeczywiście mieszanka składników, które jednocześnie wysoką zawartość tłuszczu i cukru sprawiają naprawdę ciekawe i smaczne przekąski. Powinny one mieć umiarkowanie, ponieważ tłuszcze i cukry da energię chomika, ale zbyt wiele może uczynić je niezdrowe.
Te traktuje się często w ” czekoladowym smaku, smak mleka, a czasem nawet smaku miodu. Można również znaleźć je w owocowych smakach, w tym jagód, truskawek lub nawet smaki warzyw takich jak marchew i pora!

suchary
suchary pomagają na zęby! Istnieje cały wachlarz traktuje suchar, niektóre wypełnione pyszne jabłka lub inne owoce i niektóre z nich są po prostu aromatyzowane, takich jak owoce, warzywa czy ser. Można również dać bardzo, bardzo małe kawałki brązowego chleba tosty i sporadycznego psa herbatniki jest również mile widziane!
Inne smakołyki

Są też inne rodzaje przysmaków dla chomika, że można dać. Niektóre z nich są sporadyczne, a inne są trochę inaczej, wszystkie z nich dostarczy zabawy i przyjemności do swojego zwierzaka.

Prażona kukurydza
Zwykły popcorn, a nie rodzaj można dostać z supermarketu, daje zabawa leczeniu. Można nawet kupić kije mikrofalach kukurydzy zrobić własne smakołyki chomika w domu!

Ser
Chomiki lubią bardzo małe ilości sera, ale nie musi być małe. Nie więcej niż pół kostki centymetr. Należy również upewnić się, że chomik nie przechowywać go jak mogłoby się pleśnią!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s