gady

Zielona Iguana jako zwierzę domowe – Plusy i minusy

Zielona Iguana jako zwierzę domowe – Plusy i minusy

Dowiedz się, dlaczego Green Iguana robi wielkie domowe

Lizards stają się bardzo popularne egzotyczne zwierzęta, z najczęstszą z tych jaszczurek będących iguana. Istnieje wiele różnych rodzajów legwany, z Green Iguana jest najbardziej popularny. Jedną rzeczą, która przyciąga nabywców legwan zielony, jest to, że sklepach zoologicznych sprzedają je dość tanio. Jednak nie może być tak łatwe w pielęgnacji, jak mogłoby się wydawać.

Zielona Iguana znajduje się w Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej i Meksyku. Zazwyczaj mieszka i wokół drzew i roślin, i jest bardziej aktywny w ciągu dnia. Po uzyskaniu Green Iguana ważne jest, aby wiedzieć, że może ona wzrosnąć do około 5-6 stóp długości i może ważyć do 15 funtów – co trzeba będzie wziąć to pod uwagę przy wyborze obudowy legwanów. Ponadto, legwany są samotnikami zwierząt i powinny być trzymane oddzielnie, gdyż mogą one atakować się wzajemnie. Gdy legwan zielony są w pełni rozwinięte, mogą stać się agresywne wobec ciebie w pewnych porach roku, więc należy być ostrożnym z tego.

Wybór mieszkania dla swojej Legwan zielony może być trudne, ponieważ wymagają one bardzo dużą przestrzeń do żyć, zwłaszcza, gdy są dorosłe. Gdy są młode i rośnie, będą musiały przynajmniej szklany zbiornik 20 galonów. Gdy podrosną i rozrastać trzeba będzie znaleźć gdzieś większe. Istnieje mit, że legwany będzie tylko rosnąć tak duża, jak ich otoczenie. To nie jest prawda i będą stale rosnąć bez względu na ich wielkość obudowy jest.

Legwany musi mieć światło UV w swojej klatce, aby przetrwać, co pomoże utrzymać zdrową skórę. Światło UV powinny być trzymane na około 12 godzin dziennie. Ponieważ są one z ciepłych krajów, dom Iguany powinno być również w odpowiedniej temperaturze. Mając odpowiednią temperaturę pomaga Green Iguana trawienie więc będzie rosnąć i będzie utrzymać zdrowy układ odpornościowy. Upewnij się, że w zbiorniku nie było zbyt gorąco, aby tam gdzie to może spalić iguana. Również wilgotność potrzeby iguana, więc nie pozwól ciepło osuszyć zbiornik na zewnątrz.

Zielona Iguana ma ścisłej diety i powinien być podawany tylko niektórych pokarmów. Są to zwierzęta roślinożerne w środowisku naturalnym, dlatego żyć roślin i liści. Należy karmić pet iguana mieszankę warzyw i owoców, które zostały pocięte na małe kawałki, a także ciemne zielenie, takie jak mlecze. W przeciwieństwie do tego, co niektórzy ludzie mogą myśleć, że nie karmić owadami Iguana takie jak świerszcze lub innych potraw, takich jak myszy, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie i spowodować chorobę.

legwan zielony może być bardzo interesująca egzotyczne zwierzę z właścicielem tak długo, jak można zapewnić mu wszystkie niezbędne wymagania. Obejmuje to upewniając się, że ma odpowiednie potrzeby mieszkaniowe oraz prawo potrzeby żywieniowe. Niezastosowanie się do tego może doprowadzić do kosztownych rachunki weterynarza, więc wziąć to pod uwagę przy zakupie Green Iguana.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s