psy

Co się dzieje z psami po śmierci?

Co się dzieje z psami po śmierci?

Śmierć psa rodzinnego jest traumatyczne wydarzenie dla wszystkich członków rodziny, a może to zająć dużo czasu, żeby wyjść z tej sytuacji. Pies staje się częścią rodziny, a jego strata jest odczuwalny na codzień. Małe dzieci mogą kwestionować to, co dzieje się po śmierci psów i dorosłych w rodzinie powinien być przygotowany do reagowania w sposób uspokajający sposób.

Prawda jest taka, że ​​tak jak nie jesteśmy pewni, co się dzieje z ludźmi po śmierci, nie jesteśmy też pewni o tym, co dzieje się z psami. Odpowiedź zależy przede wszystkim od przekonań duchowych jednostki. Gdy dorosły odpowiada na pytania dziecka dotyczące tego tematu, odpowiedź powinna być zgodna z tym systemem wierzeń.

Niektórzy ludzie wierzą, że psy idą do nieba, tak jak ludzie robić, gdzie będą czekać, aby powitać ich właścicieli znów pewnego dnia. Inni wierzą, że pies odradza się żyć innym życiem w przyszłości. Są też tacy, którzy uważają, że choć ciało psa fizycznie nie ma, jego dusza pozostaje pozostać przy swoich właścicieli.

Choć nie ma pewnej odpowiedzi na temat tego, co dzieje się z zmarłego psa, istnieją fakty medyczne o procesie eutanazji. Eutanazji psa wiąże się nadanie jej przedawkowanie środka znieczulającego fenobarbital. Proces ten jest stosunkowo bezbolesne dla zwierząt, a lek jest wstrzykiwany przez cienką igłę umieszczoną w żyle. Pies traci przytomność w ciągu kilku sekund, a następnie serce zatrzymuje się i aktywność mózgu ustaje po upływie około dziesięciu sekund. Pies po czym wpada w stan ciszy, przestaje oddychać, i idzie wiotki.

Ciało psa może nadal występować aktywność elektryczną nawet po zwierzę nie żyje. Dowodem na to jest przez skurcze nerwów twarzy i nogach. Westchnienie może uciec się do płuc, ale jest to zwrotna reakcja i po około dziesięć minut to i inna działalność powinny przestać. Właściciele będzie musiała zdecydować, czy grzebania lub kremacji zwierząt. Niektóre kliniki Weterynarz zapewnić Wybór indywidualnych lub masowych usług kremacyjnych.

Myśli dotyczące tego, co dzieje się z psami po śmierci będą się różnić w zależności od wierzeń tych ludzi w swoim życiu. To pocieszające wiedzieć, że pies nie odczuwa żadnego bólu podczas jego eutanazji. Właściciele zostaną pozostawione miłe wspomnienia z ich ulubionych przyjaciel rodziny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s